Чинадіївський замокЧинадіївський замок (інша назва — Замок «Сент-Міклош») — пам'ятка архітектури XIV—XIX століть.

У 12 кілометрах від Мукачева, там, де гори все ближче підходять до річки Латориці, знаходиться селище Чинадієво. У письмових джерелах, воно вперше згадується в 1214 році, як Сент-Міклош. Це угорська назва фігурує в документах до 1944 рок. У 1264 році, король Іштван V підносить у подарунок цей маєток магістру Аладар, уповноваженому у справах догалицьких князів.

Чинадіївський замок, у 1450 році спорудив барон Перені. Вірніше за його наказом та бажанням було збудовано цей замок.

Значної шкоди було завдано фортеці в 1657 році польськими військами графа Любомирського, а в 1670 році замок перейшов у володіння княгині Ілоні Зріні, дружині графа Ференца Ракоці I і матері угорського національного героя Ференца Ракоці II.

Чинадіївський замокСаме в цьому замку одна з найвідоміших жінок Мукачева, мужня Ілона Зріні, в 1682 році вперше побачила, і полюбила Імре Текелі. Він був угорським графом, і ватажком повстанців, супротивників австрійської монархії. Ілоні тоді було 39 років, а Імре 26, і, не дивлячись ні на що, вона відцуралася від володінь і титулу заради своєї любові.

Цей замок і понині єднає серця людей. Так сталося і з художником Йожефом Бартошем, який зараз є орендарем і відновником замку. Він узяти шлюб з дружиною своєю Тетяною в цьому замку.

Художник розповідає, що одного разу уві сні йому явилася жінка благородних рис обличчя, у вишуканому вбранні, і сказала, щоб він подбав про замок, і що вищі сили допоможуть йому в цьому. Бартош зрозумів, що то була сама Ілона Зріні, і, відвідавши її могилу, вирішив виконати перед господинею замку обітницю, даний уві сні.

Багато гостей цього замку так само йшли потім під вінець. У народі замок Сент-Міклош прозвали Замком Любові, і воістину, він виправдовує свою назву.

Орендувати замок художник почав з 2001 року, і з тих пір, замок обзавівся новим дахом, були буквально врятовані з-під завалів сміття все приміщення. Так само були поставлені двері, засклені вікна, пофарбовані і відремонтовані стіни твердині.

Чинадіївський замокДопомагають художнику відновлювати замок Сент-Міклош Угорське Державне управління охорони пам'яток мистецтва та Фонд Ласло Телекі.

У замку три надцять кімнат, і в його приміщеннях знаходиться археологічні музеї скіфської та кельтської культури, книги з бібліотеки графа Шенборна, картини приїжджають сюди на міжнародні пленери художників.

Йожеф Бартош, як істинно творча людина, зобов'язався влаштувати на території замку культурний центр. І він тримає своє слово: тут проводяться виставки, концерти живої музики, діє мистецький центр.

Розташований замок «Сент-Міклош» між двома значними пам'ятниками архітектури: мукачівської гордістю, замком «Паланок» і чудовим мисливським палацом графів Шенборнів. І хоч Замок Кохання не вписується в канони романтичних середньовічних замків, його стіни все ще пам'ятають бойове минуле, як славне, так і трагічне, дивлячись на світ безліччю бійниць. Замок за всю свою історію пережив безліч перебудов, перетворюючись не один раз.

Нагодовані духом любові й творчості стіни замку чекають і вас, щоб подарувати вам частинку заповітної долі, дати можливість доторкнутися до історії великих почуттів, і окрилив ними.

Автор Хоростовская Наталія (Aranrut), «Ангатур»

Loading...

Залиште свій коментар


Оновити Захисний код