SvobodaЗакарпатська обласна організація Всеукраїнського об'єднання "Свобода" звернулася до директора департаменту освіти й науки, молоді та спорту Закарпатської обласної державної адміністрації з приводу антиукраїнських заяв держслужбовця – начальника управління освіти Берегівської міської ради Людмили Токар та директора школи №10 Петра Вереша. Про це 27 березня 2013 року повідомив голова Берегівської районної організації Всеукраїнського об'єднання "Свобода" Василь Вовкунович.

Як зазначив свободівець, начальник міського управління освіти Людмила Токар свідомо потурає факту віддання на відкуп місцевим угорським церквам патріотичного виховання української шкільної молоді в місті. Далі за допомогою організації сумнівних вояжів молодь цілеспрямовано налаштовують на антиукраїнський лад.

"Позашкільна робота в місті взагалі не ведеться, оскільки немає ні приміщення, ні обладнання для гуртків спортивно-патріотичного спрямування. Ба більше, виховання молоді в школах на прикладах героїки Карпатської України всіляко гальмується. Окрім цього, на шкільних будівлях майорять угорські прапори, які займають почесніше перше місце щодо державного прапора. Такі дії є порушенням Наказу Міністерства науки та освіти України "Про затвердження Рекомендацій щодо порядку використання державної символіки в навчальних закладах України", – розповів націоналіст.

Василь Вовкунович також зазначив, що на педагогічних радах, які проводить міський відділ освіти, звучить і гімн Угорщини, а виступи відбуваються угорською мовою без відповідного забезпечення перекладу на державну мову.

"Перелік фактів, коли українці на своїй землі з подачі цієї пані почувають себе іноземцями, можна ще довго продовжувати. Та все більше викликають занепокоєння відкриті антиукраїнські заяви цього держслужбовця. Цією пані мав би зайнятися не тільки обласний департамент освіти а й СБУ, адже про квінтесенцію її українофобства свідчить інтерв'ю для газети "Карпаті Ігоз Со" від 21 березня 2013 р., де вона обурюється мирним ходом патріотичної молоді, який було заздалегідь проанонсовано та погоджено. Ось, що вона зазначила: "Я не розумію, чому вони прийшли сюди, саме в Берегове. І ще для мене не ясно: якщо такі сміливі, чому вони не йшли вдень? Чому у вечірній час, коли майже нікого немає в місті? Наприклад, якщо б це було опівдні, можливо, знайшлися би люди, які б ставили їх на місце...", – грізно обурилася вона тоді. "Свобода" розцінює такі слова пані Токар як прямий заклик до насильницьких дій проти патріотично налаштованої молоді Закарпаття. Напевно, чиновниця забула, в якій державі розташоване місто Берегове і з чиєї казни вона отримує заробітну плату", – підкреслив Василь Вовкунович.

Що ж стосується директора Берегівської ЗОШ №10 Вереша, то в коментарі цій же газеті 21 березня 2013 р. він у своєму українофобстві пішов ще далі, зазначивши, зокрема, таке: "Я є корінним берегівцем і так знаю, що українці ніколи тут не жили. Але угорці, русини, словаки та представники інших національностей – якраз навпаки. Ба більше, я знаю й такі випадки, коли деякі з них відкликали свою українську національність і оголосили себе русинами".

"Вважаємо, що висловлювання цього сорокарічного "старожила" є принизливими для родин українців Берегова, таких як: Гриць, Петричко, Савчур, Куртяк та сотні інших, які живуть у місті вже понад дев'яносто років і завжди вважали себе українцями. Україножерство деяких державних чиновників з управління освіти Берегового криється, зокрема, в тому, що вони вже давно, мабуть, отримали громадянство Угорщини та присягнули "…служити в міру сил і можливостей…" іншій державі, тобто Угорщині. Тому директор департаменту освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської обласної державної адміністрації має негайно звернути особливу увагу на українське патріотичне виховання шкільної молоді Берегового, щоби досягнути хоча би того рівня, який був в Береговому в 30-ті роки. З цією метою просимо відновити історичну справедливість, віддавши в оренду для Будинку школяра приміщення, що є на балансі Ліцею №11, а колись були власністю Берегівської "Просвіти" та "Сокола", про що свідчать відповідні документи в архівах. Мова про колишню столярну майстерню (колишня власність "Просвіти") та двоповерховий спортзал (власність "Сокола" і "Пласту"). Ці будівлі вже з десяток років не використовують, вони скоро стануть непридатними для користування. Відносно занадто проугорської позиції вищеназваного панства впевнені, що освітянська громада краю дасть свою оцінку, а ВО "Свобода" залишає за собою право звертатися в судові органи для одержання моральної сатисфакції та відповідності подібних заяв присязі українського державного службовця", – підсумував Василь Вовкунович.

Прес-служба Закарпатської обласної організації ВО "Свобода"
Loading...

Дивіться також

  • Ordering

Залиште свій коментар


Оновити Захисний код