Etnografichna_karta29 червня 1945 року, між Чехословаччиною та СРСР укладено угоду про вихід Закарпаття зі складу Чехословаччини і приєднання його до України.

 

Після розпаду Австро-Угорщини в 1918 році більшість українського населення Закарпаття висловилася за об'єднання з Українською Народною Республікою. Однак 8 травня 1919 представниками Ужгородського, Пряшівської і Хустської рад Центральна Руська Народна Рада проголосила об'єднання Закарпаття з Чехословаччиною.

У жовтні 1938 року уряд Чехословаччини погодився на створення автономного уряду Закарпаття. Але південна частина Закарпаття в листопаді того ж року перейшла до Угорщини.

15 березня 1939 зібрався сейм Карпатської України, на якому було проголошено незалежність країни, прийнято її конституцію та обрано президентом Августин Волошин. Однак заручившись підтримкою А. Гітлера угорські війська, незважаючи на героїчний опір загонів «Карпатської Січі», окупували землі Карпатської України і встановили жорсткий терористичний режим, який протримався до жовтня 1944 року.

Після визволення Закарпаття радянськими війська 26 листопада 1944 в Мукачевому був зібраний з'їзд Народних комітетів Закарпатської України, який висловився за приєднання Закарпаття до УРСР. Так, 29 червня 1945 між урядами Чехословаччини та СРСР було укладено договір, згідно з яким Закарпаття переходило до складу Української РСР. А вже 22 січня 1946 було утворено Закарпатська область УРСР.

"Карпатньюс"

Loading...

Дивіться також

  • Ordering

Залиште свій коментар


Оновити Захисний код