географічний центр європи

Хочете побувати у центрі Європи? Тоді Вам обов’язково слід відвідати Закарпаття. Запитаєте чому? А відповіддю на Ваше запитання буде: тому що центр Європи, а саме географічний центр Європи знаходиться саме в нашому мальовничому та незрівнянному краї. Точне місце знаходження європейського серця є село Ділове, що пролягає територією Рахівського району, Закарпатської області. Рахівський район розташований серед Карпатських гір, тому окрім жаданої поїздки до серця старенької Європи, Ви завжди матимете можливість подихати свіжим гірським повітрям та поринути у світ життя, побуту і традицій місцевого населення.

У селі Ділове, де розташований географічний центр Європи1887 року було встановлено кам'яний стовпчик, на якому латиною написали: «Locus Perennis Dilicentissime cum libella librationis quae est in Austria et Hungaria confectacum mensura gradum meridionalium et paralleloumierum Europeum. MD CCC LXXXVII» — що в перекладі означає «Постійне, точне, вічне місце. Дуже точно, зі спеціальним приладом, виготовленим в Австро-Угорщині, за шкалою меридіанів та паралелей, встановлений центр Європи. Рік 1887». Саме ці слова викарбувані на майже двометровому стовпі, що розташований між закарпатськими містами Тячів та Рахів, на трасі Мукачево-Рогатин. Цей знак пережив дві світових війни й дійшов до нашого часу у своєму первинному виді, але оскільки він виглядає досить скромно, його було вирішено доповнити ще одним знаком. Недивно, що це місце надзвичайно популярне серед туристів та подорожуючих, та й місцеві жителі неодноразово зупиняються, коло “Центру Європи”, проїжджаючичи його.

центр європи

Вже хоча б цей факт міг б вирізняти Закарпаття з-поміж інших на європейському континенті. З давніх давен, знаходячись на перехресті багатьох європейських шляхів, українська земля перегукувалася історією та культурою з цілою вселенною, та й ніколи не губилася в ній.

Кам'яний монумент встановлено на невеликій території. Поряд з нею величезна стела. А коло неї знаходиться ще один пам'ятний знак. Саме цей знак і свідчить про те,що саме в цьому місці знаходиться центральна точка Єропейського континенту.Проте з’являється питання: де ж саме він знаходиться? В якій точці?

Найдавніший з монументів був встановлений на цьому майданчику в кінці XІX століття. З надпису на латині можна дізнатися, що в цьому місці перетинаються умовні лінії, які з'єднують найбільш віддалені точки та пункти нашого континенту. Визначення географічної широти і довготи цієї точки, яку було визнано центром Європи, трохи більше століття тому здійснили вчені Віденської цісарсько-королівської академії наук Австро-Угорської імперії. Координати географічного центра Європи: 47° 56'3" північні широти й 24° 11'30" східної довготи.За кілька метрів височіє ще одна відмітка європейського Центру. Стела, яка збудована в соціалістичному стилі. Вона покладена в цьому місці у 70-х роках минулого століття. Біля двох вищеназваних пам’ятників розташований і третій - встановлений в перші роки незалежної України. колиба центр європи

Вище від пам'ятних знаків можна знайти набір інформаційних таблиць. На цих таблицях можна знаходяться щити, на яких можна знайти інформацію, в якій розповідається про Україну, Закарпаття, Карпатський національний парк, і звісно ж про тваринний і рослинний світ цього краю. Неподалік розташоване спеціально споруджені місця відпочинку для туристів, а також джерело з гірською живою чистою та прозорою водичкою.

Неподалік є музей-колиба. В ній туристи зупиняються, щоб скуштувати страви закарпатської та гуцульської кухні. А також розташований невеличкий базарчик, де можна придбати різні сувеніри та пам’ятки, гуцульські плети, а також купити гуцульської бринзи, чи баночку ароматних, гірських, смачнющих маринованих грибочків.

Loading...

Коментарі   

-1
Владислав
Особенно люблю настоящий карпатский чай! Сбор для чая собирают в горах. Такой чай очень хорошо при простудах помогает.
08 липня 2014 Цитата
-4
Алекс
Закарпатье - земля чудес, но Центр Европы - просто чушь!Смотреть там нечего, разве что деревянную церковь в Деловом. В 10 км находится Раховский музей Экологии Гор. Вот это действительно интересно! Убийственной красоты Мараморошские Церкви Хустщины не названы среди =Чудес=, Говерла, Полонына Руна и Боржава, потрясающие Храмы сёл Долгое и Четфалва и многое другое. Составителями - позор!
12 грудня 2013 Цитата

Залиште свій коментар


Оновити Захисний код