синевир

Озеро «Синевир» - є найбільшим озером українських Карпат. Воно розташоване на висоті 989 метрів над рівнем моря. Входить до складу Національного природного парку «Синевир». Розташоване це надзвичайно красиве озеро поблизу села Синевирська Поляна, Міжгірського району, Закарпатської області.

Синевирське озеро вважається напевне найцікавішим та безумовно одним з найкрасивіших об'єктів Національного природного парку «Синевир» і є одним з найпопулярніших місць в Україні для відвідання туристів та подорожуючих різних країн Європи та світу.

Площа озера дорівнює близько 5 гектарам, середня глибина Синевирського озера становить 8-10 м, а максимальна аж 22 м. Через те, що Синевир знаходиться високо над рівнем моря і його глибина досить велика, то навіть у найтепліші дні лише поверхня озера прогрівається до помірно теплої температури, решта ж не те що холодна, а крижана. Так як озеро входить до Національного природного парку, то купання та вилов в риби в ньому категорично заборонений!

озеро синевир

Історія виникнення озера «Синевир»

Озеро «Синевир» утворилося внаслідок потужного зсуву, викликаного землетрусом, близько десяти тисяч років тому. На висоті 989 м, гірські кам'янисті породи виросли на шляху швидкого струмка, утворивши греблю і повністю перегородивши вузьку долину. Гіганстька ущелина, що виникла при цьому, заповнилася водою трьох гірських струмків. У прозорій та кришталево чистій воді озера на сьогоднішній день прекрасно себе почувають такі рідкісні види риб, як форель озерна, райдужна та струмкова.

Краєвиди навколо озера неймовірно чарівні та казкові. Стрімкі схили, вкриті стрункими ялицями, вік яких становить майже два століття, спадають прямо до водної поверхні. А на середині озера знаходиться, немов зіниця блакитного ока, невеличкий острів, народна назва якого Морське око.

Люди своєю творчою фантазією намагаються доповнити красу природи. Один з українських архітекторів дуже вдало вписав оглядові майданчики в навколишній ландшафт. А на півострівці височить вирізана із червоного дерева скульптурна композиція «Синь і Вир». Ця скульптура знизу опирається на металеву основу. Висота монументу становить 13 метрів.

Існує легенда Синевира, згідно з якою мальовниче озеро утворилося від потоку сліз графської доньки Синь, на місці, де її коханого, простого верховинського пастуха Вира, було вбито камінною глибою за наказом підступного графа.

Неподалік від озера розташовано кілька колиб, в яких Ви завжди можете перепочити після підйому та прогулянки навколо озера, а також відчути себе жителем цієї місцевості, ознайомившись з побутом, що панує у колибах, а також у Вас буде чудова скуштувати страви з форелі, а також страви гуцульської, закарпатської, угорської кухонь та інші. Ну і звісно ж, в холодні пори року зігрітися гарячим закарпатським вином з приправами чи різними домашніми настоянками.

Цікавий факт: На дні озера Синевир є отвір, який служить своєрідним природним регулятором рівня води і завдяки цьому озеро не виходить з берегів навіть під час найбільших паводків.

 

синевир зимою озеро синевир закарпаття

Loading...

Коментарі   

+1
Патріот
Є ще одна Долина Нарцисів, яка не менш красива.Поруч дубовий ліс
https://www.youtube.com/watch?v=zkuakONHHBY
15 червня 2016 Цитата
+3
Сергей
Виртуальный туд с острова на озере Синевир
09 червня 2013 Цитата
+1
Синевирське озеро
Зупинитись на ночівлю та смачно поїсти можна в затишному та недорогому туристичному комплексі "Синевирське озеро".
Адреса: Україна, Закарпатська область, Міжгірський район, с. Синевирська Поляна.
Тел.: +38 (066) 380-90-06; +38 (050) 372-16-69
13 березня 2013 Цитата
+4
Назар
Спасибо тому кто это написал очень помогло с д/з!!!!!
07 листопада 2012 Цитата
+2
mir_zp
:-) спасибо мне ета информацыя нада была для д/з
училка строгая! :-(
25 вересня 2012 Цитата

Залиште свій коментар


Оновити Захисний код