Я ♥ Закарпаття

Всі наші зусилля спрямовані на розвиток туризму в Закарпатті, ознайомлення з культурою, побутом і туристичними цікавинками краю

Дідівське озеро. Пляж "Бумеранг". Відпочинок на Дідові

DidovoСело Дийда (укр. Дідово, угорська - Beregdéda) знаходиться на півдні Берегівського району, Закарпатської області. Знаходиться в кількох кілометрах від районного центру – міста Берегово, а також близько десяти кілометрів від україно-угорського кордону КПП «Лужанка».Багато століть назад, навіть за часів радянської влади на околиці села діяв пісочний кар'єр. Так, як добування піску позначилося на багатьох будівлях села, кар'єр закрили і на його місці з'явилося Дідівське озеро. Ця територія стала улюбленим місцем відпочинку для жителів округи. Площа водойми більше 54 гектарів, максимальна глибина. За словами місцевих жителів, найбільша глибина озера перевищує 20 метрів. Кілька років тому на певній частині території тут обладнали пляж, який називається «Бумеранг».   Вхід на пляж платний. У робочі дня ціна з 1 людини – 30 гривень, а у вихідні та святкові – 50 грн/людину. На пляжі обладнані лежаки. Також є стоянка, кілька барів, водні гіроки а також кілька видів атракціонів на воді, а саме:

-    Катер, водні лижі, - 100 грн./10 хв

-   «Таблетка» – 120 грн/10 хв, «Таблетка» (4-місна) – 200 грн/10 хв)

-   «Банан» (5-місний) – 200 грн/10 хв

-   Катамаран – 30 грн/30 хв

-   Водяні кулі.

Окрім атракціонів та гірок, на території «Бумерангу» є майданчики для пляжного футболу та волейболу (безкоштовно). Щоправда м’яча Вам, доведеться прихопити із собою. Також є дитячий майданчик. Для зголоднілих, тут є продуктовий магазин та піцерія.

На протилежній від «Бумерангу» стороні діє так зване наметова містечко. Якшо виразитися коректніше, то тут діє територія з 80 секторів, куди люди приїжджають відпочивати на одну або декілька діб. Деколи, відпочиваючі проводять тут навіть тижні. Сектори поділені на три категорії, відповідно і ціни на кожні категорії відрізняються. І справа тут не в послугах, що надають. Кожний сектор обладнаний накритою бесідкою, мангалом, де можна розпалити вогнище , і щось посмажити чи зварити смачненьке, лежаками для загоряння, виходом до води, сміттєвим баком, та місцем для паркування автомобілів і розкладання палаток. Покрив землі – покошена травичка. Кожен сектор загороджений сіткою. Є біо-туалети, які розраховані приблизно 1 біо-туалет/ 5 секторів. Над секторами є ліхтарі, які освічують територію вночі. А різниця в категоріях секторів полягає в площі самого сектору. Є більші, є менші, а є й середнього розміру.

Також можна тут і порибалити. Ціна сектору коливається у межах 120-350 грн/добу. Розрахункова година – 11:00. Також, при вході до кожного сектору стоїть табличка «Купатися суворо заборонено». Хоча рідко знайдеш сектор, де люди не купаються у озері. А таблички означають, що власники секторів знімають з себе всю відповідальність у разі нещасного випадку відпочиваючих у воді.

Також є тут приватні території, де побудовані будинки, вілли на різний смак і гаманець. Вони здебільшого також здаються в оренду. У кожному будинку свої зручності,умови комфорт. Відповідно й ціни різні. Щоправда, не всі з них, мають прямий вихід до води. Але спеціально для садиб, що не мають виходи до води, там є загальний пляж, куди й ходять відпочиваючі.

Вечір над озером - це неймовірне видовище. Багряно - червона половинка світила котитися за обрій, забарвлюючи небо і хмари в багряно-рожевий колір, легкий вітер грає з очеретом біля води. Сюди з’їжджаються люди не лише з усього Закарпаття, а й з інших куточків всієї України і не тільки. Приїжджають сюди і громадяни інших країн.

Адреса:

Україна, Закарпатська область,

Берегівський район, с. Дийда.

Щоб дістатися сюди, Вам потрібно доїхати до Берегова, у центральній частині міста поїхати у напрямку до КПП «Лужанка» (є табличка у центрі Берегова куди їхати), зробити поворот до села Дийда (Дідово). Недоїжджаючи до села, буде поворот на право, туди і звернути.

Приємного відпочинку Вам!

Оцените этот материал:
Відпочинок в Карпатах зимою
Спорт і діти