Закарпатська область єдина в Україні, яка має кордони та контрольно-пропускні пункти одразу з чотирма країнами Європи. Всі вони входять до лав європейського Союзу. Це Польща, Словаччина, Угорщина та Румунія.

Закарпатська область найменша по кількості населення серед всіх інших областей нашої держави.

Оленяча фермаЄдина , не тільки на Закарпатті а й в Україні, оленяча ферма,  розташована недалеко від районного центру ( м.Хуст,)  а саме між селами Іза та  Липча.

Одним із найвідоміших туристичних об’єктів Закарпаття є єдина в Україні ферма плямистих оленів у селі Іза, недалеко від Хуста. Численні українські туристи та гості із-за кордону приїжджають сюди аби помилуватися струнконогими красенями.

ІзаЛозоплетіння - одне з найдавніших ремесел на Україні. В Україні найдавніші пам’ятки плетіння зберігаються у музеях Києва, Львова та в інших містах. Датуються вони кінцем ХVIII та початком ХIХ ст. Але насправді найважливіші техніки плетіння були відомі ще у кам’яному віці. Наші пращури уміли виплітати мати та місткості для зберігання зерна. У період Київської Русі виготовлялися ажурно плетені господарські вироби. Доказом цього є використання плетінчастих візерунків у багатьох рукописних книгах та в ювелірних виробах. З XV ст. почали виплітати чоловічі головні убори, які відрізнялись за дизайном. В XIX столітті на Україні були створені навчальні майстерні-школи. Зокрема в селі Нижневі Івано-Франківської області, у місті Сторожинці , що на Буковині, у селі Іза на Закарпатті. Також по всій Україні проходили виставки-ярмарки.

med dim 1Перший в Україні дегустаційний зал “Медовий дім” в рамках “Медового туристичного маршруту Закарпаття” запрошує всіх відчути смак справжнього Закарпатського меду.

В рамках дегустації ми пропонуємо чотири сорти меду, квітковий пилок та три види медових напоїв. А також кожен бажаючий може продегустувати та придбати такі продукти бджільництва, як: мед, пилок, перга, маточне молочко, прополіс, підмор, трутневий гомогенат, личинки воскової молі, воскові свічки.

Липовецьке озеро

Озеро Липовецьке – це одне з тих місць на Закарпатті, яке ще не є настільки популярним місцем для відвідин туристами. Тому, тут багато хто ще не був. А це варто побачити. Краса ще та. Озеро знаходиться в селищі Липовець Хустського району. Сам Липовець знаходиться в 15 кілометрах на північ від міста Хуст.

Релігія ЗакарпаттяМайже в кожному населеному пункті поруч один з одним височіють храми різних конфесій: православні, греко-католицькі, римо-католицькі, реформатські та протестантські.

Боржавська вузькоколійка в ЗакарпаттіБоржавська вузькоколійка в Закарпатті — остання з понад десятка, що вціліла з минулих часів. Попередні «померли» — хто в муках і повільно, а хто швидко і майже непомітно. Всі будувалися для господарських потреб, зокрема, для вивезення деревини з важкодоступних районів Закарпаття.

Історія цієї малої залізниці бере відлік від часів Австро-Угорщини: 23 грудня 1908 року на її відкриття приїхав міністр фінансів Угорщини. Запис про це зберігся в архівах. З того часу вона вірою і правдою слугує закарпатцям, хоча в останні два десятки років протяжність колій невпинно зменшується. На сьогоднішній день вона становить усього 62 кілометри, тобто скоротилася вдвічі.

Усть-Чорнянська вузькоколійкаВузькоколійна залізниця Тересва — Усть-Чорна (інша назва — Усть-Чорнянська залізниця) — одна з недіючих вузькоколійних залізниць в Україні, в межах Тячівського району Закарпатської області.

Опис та історія

Побудована в 1903 р. передусім для перевезення деревини з верхів'їв річки Тересви до залізничної станції Тересва.