Музейний комплекс створено у 1985 році. Він відображає життя і побут лемків – однієї  з етнографічних груп українського населення.
Хата збудована в 1902 році із букових колод. До комплексу забудови входять: жила частина (хижа, сіни і комора) та господарські приміщення (стодола,  хлів і хлівець), що знаходяться в одному ряду, під спільним дахом. Саме такий тип забудови характерний для  етнографічної групи лемків.

У  хаті  зібрані  предмети побуту, які відтворюють матеріальну культуру лемків початку ХХ ст.: в сінях - дерев’яна ступа, жорна, великі дерев’яні миски, діжки для капусти із солом’яною кришкою, в коморі - старовинні столярські інструменти, дерев’яні бочки, посуд, чоботи, у кімнаті -  стіл, різьблене ліжко, шафа, дерев'яна колиска, що зроблені руками господаря.
Усе це та ще багато інших цікавинок Ви зможете побачити самі, завітавши у гостинне гірське село, де Вас радо зустріне фольклорно-етнографічний самодіяльний народний колектив “Лемківчанка”, що діє при музеї. Окрім  пояснень та коментарів до музейних експозицій, учасниці колективу  перекажуть Вам цікаві оповідки  про життя лемків,  заспівають веселі і жалібні  лемківські пісні.


Адреса:

Україна, Закарпатська область,

Перечинський район, с. Зарічево
 Тел. (03145) 2-15-42, 4-12-25.

Loading...

Залиште свій коментар


Оновити Захисний код