mukachivskyj_istorychnyj_muzejМукачівський історичний музей -  розташований у Мукачівському замку “Паланок”, одному  з небагатьох, що вціліли до наших днів.

Замок є цінною пам’яткою історії та військової архітектури ХIV-ХVII ст. Упродовж століть він слугував для охорони торгових і військово-стратегічних шляхів. За всю свою історію  належав багатьом правителям.

Замок витримав чимало облог. Найтриваліша  з них  – з 1685 по 1688 р.р., яку організували австрійські імператорські війська; фортецю в цей час мужньо боронила  княгиня  Ілона Зріні. З 1703 по 1711 р. замок був оплотом національно-визвольної  війни угорського народу під керівництвом трансільванського князя Ференца II Ракоці, в якій взяли активну участь повсталі  русини - куруци.
Історію замку й Закарпаття в деталях відтворюють експозиції (забрала двокрапку) історії  етнографії, природи та старожитностей. У 12  залах експонуються твори живопису, в тому числі старовинні ікони. До уваги відвідувачів -  кілька меморіальних кімнат, колекція писанок Закарпаття.


Адреса:

 

Україна, Закарпатська область,

м.Мукачево, вул.Замок “Паланок”
Тел. (03131) 4-40-53, 4-40-96

Музей вдічинений з 9ºº до 18ºº  год., крім понеділка.
Плата за вхід: для дітей – 1,5 грн., для дорослих –3 грн.
 Екскурсія: для групи дітей – 4 грн., для  групи дорослих - 7 грн.

Loading...

Залиште свій коментар


Оновити Захисний код