Народний приватний музей «Сріберна земля» – яскравий приклад того, як в наш занадто стрімкий час   виключно завдяки ентузіазму однієї людини абсолютно безкорисно  зберігається і примножується культура наших   предків.

Кількості експонатів, що зібрані на невеликій площі в 3-х музейних кімнатах, вистачило б, напевно на десяток виставкових залів,  окремі з них – унікальні і могли б стати окрасою  будь-якого столичного музею.  Серед них – рукописне “Євангеліє”  та ще 65  фоліантів релігійного змісту  (ХVIII ст.), старовинна церковна чаша, ікона закарпатської школи живопису, перші українські гривні, рідкісні марки багатьох країн. Окрім цього, в музеї зібрано понад 200 зразків одягу, переважно гуцульського, 250 домотканих рушників, пряльні станки з мотовилами,  велика кількість предметів домашнього вжитку (діжки, маслобойки, глечики, бербенички, розписані  тарілки). Загалом експонати згруповані в 12 відділів - в залежності від тематики експозицій.
 У музеї можна також помилуватися виставкою полотен закарпатського  художника   Тегзи В.В., який  водночас є і власником музею. На картинах майстра  –  натюрморти із зображенням старовинних речей домашнього вжитку, культові споруди (дерев’яні церкви), пейзажі рідного краю.


Адреса:

Україна, Закарпатська область

Тячівський район, село Грушово

вул.Прикордонна, 2
 Тел. (03134) 5-33-36.

Loading...

Залиште свій коментар


Оновити Захисний код