Bene

Бене — село в Україні, Закарпатській області, Берегівському районі. Колишня назва — Добросілля.

Населення – 1 409

Іторія

Старовинне село Бене було засновано угорцями на правому березі річки Боржави (притока Тиси). Головним культовою спорудою міста і, можливо, його головним оборонним пунктом, був костел. Храм зведений в 50 метрах від річкового русла, поблизу головної дороги, що перетинає село і ведучою в східні райони Закарпаття. Костел був побудований у важливій ключовою точці села - тут, у місці, де дорогу розривало русло річки, був побудований міст, що знаходився неподалік від храму.

Костел Серця Ісуса

Костел Серця Ісуса (кінець XIV ст.) - пам'ятка архітектури національного значення. Реєстр. номер: 1110/0. Храм заслуговує на увагу не лише як цікава стародавня споруда, а й як зразок майже ідеальної реставрації і повернення пам'ятці первісного вигляду. У 1999 році за матеріальної та фахової допомоги з Угорщини проведено реставраційні роботи. Дахам повернуто оригінальну форму і ґонтове покриття, ґонт похилими площинами вкрив і верхівки контрфорсів, над вежею здійнявся стрункий готичний шпиль.

<<Берегівський р-н      
<<Населені пункти Закарпаття 


Якщо Ви володієте детальною інформацією(матеріали, фотографії тощо) про населені пункти Закарпаття і бажаєте, щоб про ваше село чи містечко знало все Закарпаття та Україна, то надсилайте інформацію на нашу електронну скриньку Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Loading...

Залиште свій коментар


Оновити Захисний код