DujdaДийда(колишні назви — Дейда, Дідово) — село в Берегівському районі Закарпатської області України, центр сільської ради.

Населення — 2013 чоловік.

Історія

Село утворено в 1957 році шляхом об'єднання сіл Берегдийда і Мезевгомок. Тоді ці села були розташовані на віддалі 700-800 метрів один від другого, сьогодні вони повністю злилися.

  • Мезевгомок (Гомок) -— угорсько-словацьке село в Надтисянському регіоні. Його землями володіла сім'я Гомокі. Герб: єпископ Міклош з митрою на голові та єпископським посохом в руках;
  • Берегдийда — угорське село, розташоване за 5 кілометрів на захід від Берегова. Вже у XIV столітті тут проводилися жупні збори. На західній околиці села розташоване урочище «Кірва», на найвищій точці якого розміщений земляний замок «То-вар». Це невелике за своїми розмірами укріплення діаметром 25 метрів, обведене 3 земляними валами. До розміщеного у центрі непрохідного болота замку можна було підійти тільки через 2 дерев'яні мости довжиною 400 метрів, зведені на розміщених у двох рядах дубових стовпах. Перший раз замок «То-вар» згадується у документах 1274 року. Герб: замкова стіна з бійницями.

Пам'ятки

  • Замок «То-вар» — археологічна пам'ятка з XII-XIII століть;
  • Реформатська церква (XIV століття);
  • Греко-католицька церква (XVI століття).

 

Сьогодні Дийда - село, розташоване на віддалі 3 км від українсько-угорського кордону. Віддаль від районного центру - 10 кілометрів, Ужгороду - 72 км. Межує з селами Велика Бийгань,  Балажер, Яноші та Астей, а також містом Берегово. На протилежній стороні кордону на віддалі 2 км розташоване село Берегдароць. Найближчі залізничні станції розташовані уDidovo В. Бігані (2 км) та  Берегові (6 км).

 

Також біля села розташоване Дідівське озеро, з пляжом “Бумеранг”, а також   сексторами та будиночками, які можна взяти в оренду, і відпочити.

<<Берегівський р-н      
<<Населені пункти Закарпаття 

 


Якщо Ви володієте детальною інформацією(матеріали, фотографії тощо) про населені пункти Закарпаття і бажаєте, щоб про ваше село чи містечко знало все Закарпаття та Україна, то надсилайте інформацію на нашу електронну скриньку Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Loading...

Залиште свій коментар


Оновити Захисний код