БатрадьБатрадь (до 1946 р. - Бовтрадь) - село, центр сільської Ради. Розташоване в 26 км від районного центру і в 3,5 км від залізничної станції Батєво на лінії Ужгород - Солотвино. Через село проходить автодорога Берегово - Чоп. Населення - 1792 людини. Сільраді підпорядковане с. Дзвінкове.

В Батрадь знаходиться центральна садиба колгоспу багатогалузевого «Перемога», за яким закріплено 2948 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 2080 га орної землі. Основний напрям господарства - виробництво зерна і молочно-м'ясної продукції. З підсобних підприємств є сувенірний і плодоконсервний цехи. 112 передовиків господарства удостоєні орденів і медалей Союзу РСР, в т. ч. ордена Леніна - доярка М. Ю. Ситар, бригадир комплексної бригади А. А. Ештовк і ланкова колгоспу Г. Й. Гайду.


Перша згадка про Бовтраді зустрічається в письмових джерелах 1320 У 1566 р. село піддалося опустошительному набігу кримських орд. З початку березня по 21 квітня 1919 існувала Радянська влада. У 1934 р. була заснована організація КПЧ. У період окупації хортистської Угорщиною в 1938-1944 рр.. за антифашистську діяльність 3 жителя села були кинуті у в'язницю, 30 - відправлено до трудових таборів.

Після звільнення села від фашистських окупантів (27 жовтня 1944 р.) 12 жителів Батрадь добровільно вступили до лав Червоної Армії, 2 з них загинули смертю хоробрих, 9 - за бойові заслуги удостоєні урядових нагород.

Уродженцем Батрадь є доктор економічних наук В. В. Шепа.

 На території Батрадь розташовані три кургану епохи ранньої бронзи (кінець III тисячоліття до н. Е..), А на околиці знайдений скарб бронзових знарядь праці епохи пізньої бронзи (кінець II тисячоліття до н. Е..).

Loading...

Залиште свій коментар


Оновити Захисний код