ГатьГать - село, центр сільської Ради, розташоване в 12 км від районного центру і в 16 км від залізничної станції Мукачево на лінії Чоп - Львів. Через село проходить автодорога Ужгород - Берегово - Рахів. Сільраді підпорядковане село Чікош-Горонда.
Населення – 3 122 людини.
У Гаті розміщена центральна садиба племінного заводу «Закарпатський», за яким закріплено 3237 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 2531 га орної землі. Господарство спеціалізується в розведенні бурокарпатської племінної худоби. За трудові успіхи сім передовиків заводу нагороджені орденами і медалями СРСР, в т. ч. орденом Леніна - доярка Г. К. Бак, орденом Трудового Червоного Прапора - пастух Г. М. Леврінец.


Перші згадки про Гаті виявлені в письмових джерелах 1374 У 1566 р. Гать піддалася опустошеному набігу кримських орд. З кінця березня по 21 квітня 1919 р. в Гаті існувала Радянська влада. У 1921 р. створена організація КПЧ, що була однією з численних по складу в районі. Під час виборів до чехословацького парламенту в 1935 р. за депутатів Комуністичної партії було віддано 463 (з 876) голоси виборців села. За період окупації села хортистської Угорщиною 60 місцевих жителів були вивезені фашистами в трудові табори, 136 - відправлені в примусові трудові батальйони. У 1939 р. в Гаті налічувалося 59 сімей (з 189 дітьми), не мали ні землі, ні власного житла. Після звільнення села від фашистських окупантів (26 жовтня 1944 р.) 8 жителів Гаті добровільно вступили до лав Червоної Армії, 2 з них загинули смертю хоробрих, 6 - за мужність удостоєні урядових нагород.

На території Гаті знайдено мідний чекан-молот епохи міді (III тисячоліття до н. Е..).

Історія міст та сіл Закарпаття

Loading...

Залиште свій коментар


Оновити Захисний код