Мочола - село, центр сільської Ради. Розташована в 6 км від районного центру і залізничної станції Берегово. Населення - 1058 чоловік.

В Мочола ​​знаходиться 2-е відділення обласної державної сільськогосподарської дослідної станції (центр розміщений в селі ВеликаБакта). За відділенням закріплено 1644 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 687 га орної землі. На тоді ще радянсько-угорському кордоні на 252 га розкинувся сад радянсько-угорської дружби ім. В. І. Леніна. Головною галуззю господарства є садівництво. Розвинене також вирощування зернових (в основному кукурудзи, пшениці, ячменю) та овочевих (переважно капусти, картоплі, перцю) культур. За успіхи, досягнуті в розвитку сільського господарства, 29 передовиків нагороджені орденами і медалями СРСР, в т. ч. орденом Леніна - бригадир садівничої бригади Б. Й. Дерцені, орденом «Знак Пошани» - ланкова комсомольсько-молодіжного ланки депутат Верховної Ради УРСР 10 -го скликання Г. Й. Петраш.

Па території Мочоли ​​функціонує початкова школа (середню освіта діти отримують у середніх школах Берегова), клуб (з залом на 140 місць), бібліотека (книжковий фонд її становить 4,9 тис. примірників), дитячий сад, фельдшерський пункт, 3 магазини, відділення зв'язку, швейна майстерня.


Перші згадки про Мочола ​​виявлені в письмових джерелах 1357 З кінця березня по 21 квітня 1919 р. тут існувала Радянська влада. У 1925 р. створена організація КПЧ. За період окупації Мочола ​​хортистської Угорщиною 10 місцевих жителів були кинуті до концтаборів і близько 100 вивезені на примусові роботи. Після звільнення села від фашистських окупантів (26 жовтня 1944 р.) 10 його жителів добровільно вступили до лав Червоної Армії, 3 з них загинули смертю хоробрих, 8 - за бойові заслуги удостоєні урядових нагород.

Loading...

Залиште свій коментар


Оновити Захисний код