BerezovoБерезово - село, що знаходиться у Хустському районі Закарпатської області.Березово лежить на березі річки Ріки, і знаходить на відстані 22 кілометри від районного центру міста Хуст. Через Березово проходить автошлях Хуст - Долина.

Населення - близько 1 500 осіб.

Сільраді підпорядковані населені пункти Гонцош і Ряпідь.

Вперше село Березово згадується в писемних джерелах 1415 року. Це було невеличке заселення на території сучасного присілка Ряпідь. Чому село назвали Березово точних даних немає.

Існують дані, що першими поселенцями на території села були сербо-хорвати, половці та німці. Інші джерела свідчать, що село Березово було засновано близько 805 року на місці теперішнього присілку Ряпідь. Коли на село напали татари, всі люди втекли в ліси, а їх хати були спалені кочівниками. Після того, як кочівники залишили населений пункт, селяни повернувшись із лісу і побудували своє нове село на місці теперішнього присілка Кузій, і це село назвали по прізвищу свого найстарішого члена Березнай (на сьогоднішній день в селі не проживають жителі з прізвищем Березнай). Але це село було знесено льодяно-водяною стихією у XIV ст. Люди, яким вдалось спастись, побудували своє село на обох сторонах річки Ріка на горбках.

Основна частина жителів населеного пункту були вільними селянами. Більша частина мешканців займались землеробством, інша була зайнята лісними роботами та торгівлею.

Справжньою окрасою села є церква Святого Миколая та церква Святих Петра і Павла. Обидві вони розташовані так, що їх видно практично з усіх кінців Березова. Тож виходячи вранці на свої обійстя, березівчани завжди згадують про Господа Бога. Служать у цих церквах вже довго і надійно 2 священнослужителі: отці Димитрій та Іоан. Обидва користуються надзвичайною довірою до людей.

В присілку Гонцош знаходиться невелика капличка, в якій раз на рік відбувається богослужіння.

Також, нещодавно, греко-католицькою громадою села було засновано церкву блаженного священномученика Теодора Ромжі.

Церква Святого Миколая є найбільшою гордістю села. Заснована вона у 1869 році греко-католицькою громадою Березова, однак, на сьогоднішній день відноситься до Української православної церкви Московського патріархату. Цінністю церкви є іконостас, 4 дзвони та кам 'яний хрест зроблений із суцільної кам 'яної плити 1910 року.

Церква Святих Петра і Павла заснована 1929 року православною горомадою Березова, на сьогоднішній день відноситься до Української православної церкви Московського патріархату. Тривалий час церква не діяла, так як в радянський період в ній знаходився музей атеїзму. Хоча, й підбільно, в церкві здійснювалося богослужіння. Повноцінно богослужіння в церкві було відновлено тільки після розпалу СРСР та здобуття Україною незалежності.

Loading...

Залиште свій коментар


Оновити Захисний код