Ільниця — село в Україні, Закарпатській області, Іршавському районі.

Населення – 8 902

Про село

Ilynutsa   Ільниця — мальовниче село Закарпаття, перша згадка про яке датується 1450 роком. Це одне з найбільших сіл України, про що свідчить: його населення — близько 8900 жителів; 37 вулиць; 3169 дворогосподарств, площа — близько 6140 га. Село розташоване в долині річки Синявка (притока Іршавки) у підніжжя гори Бужора, за 4 км від районного центра і залізничної станції Іршава на лінії Берегово — Кушниця.

   У XIX ст. Ільниця була одним з найбільших населених пунктів Верховинського повіту Березького комітату. На той час поселення мало власну печатку з гербом: у щиті, увінчаному короною, — зображення вівці.

   Село займає вигідне географічне положення. На території Ільниці чудовий клімат, при якому практично завжди висока урожайність, що дає великі перспективи та хороші умови для розвитку сільського господарства. Населення села власними силами займається рослинництвом та тваринництвом. Тобто майже кожне дворогосподарство має своє господарство. Особливо вирізняється фермерське господарство, яке спеціалізується на садівництві різних культур (бобових, зернових, злакових тощо), овочів та фруктів, а також вирощування сільської худоби. Одним словом, Ільниця має високий аграрний потенціал. Даний населений пункт можна назвати агропромисловим. Тобто, тут домінує не тільки аграрна діяльність, а й важка та легка промисловості. У селі є різні підприємства, які займаються різними видами діяльності, а саме: ТзОВ «Нова — Текст» спеціалізується на пошитті кожаного верхнього одягу ; ВАТ «Ільницький завод МЗУ» виготовляє зварювальне устаткування ; ТзОВ «Клен» — обробка дерева та виготовлення меблів ; ТзОВ «Лігніт» — видобуток бурого вугілля та бентонітових глин; Закарпатський завод мастильного обладнання виготовляє мастильне обладнання.

   Ці великі суб'єкти господарювання мають велике значення для економічного та соціального розвитку і процвітання села взагалі. У цих підприємствах на виробництві працює значна частина населення села і не тільки, що покращує соціально — матеріальне становище людей. Від реалізованої продукції цих суб'єктів господарювання та від сплачених податків до місцевого бюджету надходять кошти, за рахунок яких проводяться роботи по покращенню благоустрою села та розвитку соціальної сфери. Варто також зазначити, що в с. Ільниця проживати близько 300 підприємців, функціонують 40 торговельних одиниць (магазини + торгові точки) та 12 закладів громадського типу (бари, кафе, їдальні тощо). Все вищезазначене говорить про те, що село Ільниця — населений пункт, у якому прогресує та розвивається підприємницька діяльність, що у свою чергу відображається на інфраструктурі села (будуються нові заклади та проводиться реконструкція старих). Сільська влада активно та позитивно впливає на створення взаємних та перспективних відносин і співпраці між державою та бізнесом в межах території населеного пункту.

   Центральним органом місцевого самоврядування села є Ільницька сільська рада, у діяльність якої входить забезпечення соціального захисту населення села та покращення благоустрою населеного пункту, представлення інтересів держави, приймання різних рішень у межах компетенції, контроль за діяльністю суб'єктів господарювання, які знаходяться на території села, створення належних умов для розвитку інфраструктури села, підприємницької діяльності, культури та спорту у селі та багато іншого. Щодо соціальної сфери, то на території с. Ільниця функціонують: 4 дошкілні навчальні заклади (№ 1, 2, 3, 4), у яких перебувають близько 250 дітей і працюють 90 чоловік; три загальноосвітні школи (І ст., І-ІІ ст. та І — ІІІ ст.), у яких навчаються близько 1100 учнів та працюють 100 вчителів; школа — інтернат, в якій навчаються близько 160 учнів та працює 40 вчителів; спортивно — гуманітарний ліцей, який виник недавно, але вже проявив себе на високому рівні, що дає можливість юним спортсменам проявити себе і займатися спортом професійно; дитяча школа мистецтв, яка займається духовним розвитком дітей та навчає їх мистецтва в області музики, вишивки та малювання; лікарська амбулаторія загальної практики і сімейної медицини, в якій працюють 40 осіб медперсоналу; 3 аптеки та 2 бібліотеки; 2 заклади культури: центр дозвілля «Шахтар» та клуб «Новоселиця». Ільниця — високорозвинуте релігійне село, на території якого діють 5 конфесій : православна, греко — католицька, ЄХБ, АСД та ХСД. Із села беруть свої коріння такі знаменитості : Фенич Василь — видатний і талановитий письменник, прогресивний літератор Закарпаття 1930 0 1940 рр., який написав знамениту книжку «Мужність». Іван ГЕЦКО — відомий і талановитий футболіст і тренер України, колишній гравець національної збірної України по футболу. На території Ільницької сільської ради зареєстрована громадська організація «Мисливців і рибалок», в яку входять 50 членів.

   Населений пункт багато чисельний та активний, тому в селі часто та регулярно проводяться культурно-масові, спортивно-масові заходи. Щорічно відзначаються День Перемоги, День Конституції України, День незалежності України та день села — культурно-масовий захід, який називається День шахтаря і проводиться в останню неділю серпня.

   Поміж тим проводяться різні виставки художньої самодіяльності, музичні концерти на честь видатних естрадних виконавців та музичних композиторів, виступи художніх колективів та ансамблів села, району, області та України, масові спортивні змагання на честь видатних спортсменів краю тощо Слід відзначити такі дозвільно-масові заходи, як «Міс — Дюймовочка», "Міс — краси " та ін. Щодо туристичної сфери, то на території села розташовані такі об'єкти туризму як: природній об'єкт « Смериковий камінь», який характеризується мальовничістю природи, красою та неповторністю гірських пейзажів; туристично-оздоровчий табір «Зачарована долина», яка пропонує такі види послуг: полювання; закарпатське сафарі; купання в термальній мінеральній воді; відпочинок в закарпатській родині; зустріч Нового року; Різдвяний тур (особливості зустрічі Різдва в Карпатах, катання на санях, запряжених трійкою коней); Організація екскурсійних поїздок до Угорщини, Словакії (візи на 2 дні); тренувальні збори для футбольних команд тощо. Ці об'єкти туризму щорічно приваблюють до себе численних туристів та охочих відпочити не тільки з нашого села, району, області, України, а й навіть із зарубіжжя.

<<Іршавський район      
<<Населені пункти Закарпаття 

Якщо Ви володієте детальною інформацією(матеріали, фотографії тощо) про населені пункти Закарпаття і бажаєте, щоб про ваше село чи містечко знало все Закарпаття та Україна, то надсилайте інформацію на нашу електронну скриньку Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Loading...

Залиште свій коментар


Оновити Захисний код