KyshnutsiaПерша згадка про Кушницю виявлена в письмових джерелах за 1383 рік. Знаходиться в долині р. Боржава і її притоки Лисичанки на відстані 37 км. від районного центру. Через село проходить траса Хуст-Свалява. У селі починається Боржавська вузькоколійка Кушниця - Берегово.

Населення – 6 100


Відразу при виїзді з Броньки убік Кушниці в ясну погоду відкривши прекрасний вигляд на полоніни Стій. Кук чудово видно на самому початку Лисичева перед спуском. При в’їзді в село з боку Броньки видно невеликий гірський монастир.


Село умовно поділене на райони: Штация, Лужок, Заріка (мала сторононька), Прогин, Горішній кониць, Раковий.
Раніше в селі компактно стояв ромській табір на малій сторононьці. Зараз вони живуть в різних місцях і мало чим відрізняються від інших жителів.


В селі 5 кладовищ: єврейське, киричанка, біля храму, Дуброва, короладське (вже не існує там ховали людей померлих після епідемії холери).


В Кушниці збереглося еврейське кладовище на якому є 180 туманів (надгробних плит). Всього поховань близько 400.
Всі євреї в Кушниці в основному жили в районі церкви. 500 метрів вгору убік Лісичева і 200 вниз убік Броньки.
За деякими даними до другої світової війни їх проживали в Кушніце 72 сім’ї (по 4-6 людину).
Як правило вони містили магазини, були серед них кравці, заготівники. Коли німці забирали євреїв те в основному жінок і дітей. Багато чоловіків євреїв було на війні. Вище за церкву у них була своя бужня (синагога). Раніше в селі була і дерев’яна синагога вище кооперативи (сільська назва магазина) але була зруйнована після побудови кам’яної.

В Кушниці є свердловина гідро карбонатної мінеральної води типу “Боржомі” і “Поляна”.

<<Іршавський район      
<<Населені пункти Закарпаття 

Якщо Ви володієте детальною інформацією(матеріали, фотографії тощо) про населені пункти Закарпаття і бажаєте, щоб про ваше село чи містечко знало все Закарпаття та Україна, то надсилайте інформацію на нашу електронну скриньку Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Loading...

Залиште свій коментар


Оновити Захисний код