ОсійОсій — (угор. Szajkófalva) село, що розташоване в Іршавському районі Закарпатської області.

Населення – понад 3 500 чол.

Історія

Перші згадки про село Руське (це на території сучасного с. Осій) відносяться до Х століття, а вже в 1363 році в угорських документах вперше фіксується назва «Осій» у зв'язку із поширенням чуми.

У 1587 році угорці перейменували село Осій на Сойкофолфо (фолво — це «село», а сойко вони пов'язували з тим, що Осій походить від слова «сойка»). Така назва села існувала до 1919 року, а потім край ввійшов у склад Чехословацької Республіки, і була повернута попередня назва.

Село Осій цікаве тим, що нитка життя у ньому практично не переривалася, починаючи з епохи кам’яного віку, мідно-бронзового, залізного періодів. Пізніше, вже в християнську епоху, тут існувало поселення, яке, вірогідно, належало слов’янам. В ІХ столітті сюди прийшли угри-кочівники, а з Х століття почало формуватись Угорське королівство. Приблизно до цього періоду відносяться перші згадки про село Руське (це на території сучасного с.Осій), а вже в 1363 році в угорських документах вперше фіксується назва «Осій» у зв’язку із поширенням чуми.

Офіційних легенд про назву села немає. Відомо тільки, що у 1587 році угорці перейменували село Осій на Сойкофолфо (фолво – це «село», а сойко вони пов’язували  з тим, що Осій походить від слова «сойка»). Така назва села існувала до 1919 року, а потім край ввійшов у склад Чехословацької Республіки, і була повернута попередня назва.

В Осої народилися такі відомі люди, як співак Іван Попович, поет Федір Потушняк, письменний Іван Петровцій.

Loading...

Залиште свій коментар


Оновити Захисний код