ІвашковицяІвашковиця (Вашковиця) - село в Іршавському районі, Закарпатської області. Входить до складу Загатянської сільради. Знаходиться за 21 км. від Іршави.  Розташоване на висоті — 444 метри над рівнем моря. Населення - 348 чоловік. Перша згадка про село датується 1 612 роком. До Тріанонського договіру належало  Угорському королівству, Берег, район Ilosva (Іршава), тодішньої Чехословаччини.
Назва його пішла від  прізвища одного з  місцевих жителів, який жив "на верху" села і був першим  з поселенців. Звати його було Іван, а писався він - Івашко.  Це було досить давно. На його честь населений пункт і отримав таку назву. В угорських документах село згадується як Івашкофалва. ( Власна інформація)
Церква
Побудована церква з Ясена  1658 року на кам`яному фундаменті в центрі гірського села Івашковиця і становить частину його архітектурної забудови.
Колись церква була покрита дощечками-шинглами. Але з часом покрівля церкви стала протікати, нависла загроза її руйнування. Тому 1996 року дах церкви було перекрито зусиллями прихожан оцинкованою бляхою. Сільський столяр покрив зовнішні стіни церкви смерековим паркетом, і внаслідок цього втратила свій первинний зовнішній вигляд.
Інтер`єр церкви, іконостас, вівтар не змінювались і мають свій первинний вигляд. Всі стародавні ікони, настінний розпис, різьба по дереву мають гарний естетичний вигляд і художню цінність. У церкві зберігається одне з стародавніх Євангелій 1671 року видання. Ще одна цінна річ зберігається у церкві - дерев`яний замок, виготовлений невідомими майстрами дуже давно, який і досі працює.

 

Василь Керечанин, «Скарби рідного краю»

Loading...

Залиште свій коментар


Оновити Захисний код