NegrovetsНегровець (угорська назва - Felsőkalocsa, словацька - Negrovec)  — село в Закарпатській області, Міжгірського району, розташоване за 20 км від Міжгір'я, над селом підноситься гора Негровець (1707,3 м).

Населення – 2 231

Історія

Перша згадка про село Негровець - 1463р. Населення: 2231 чоловік.

Колишня назва — Верхня Колочава.

Найцікавіша споруда поселення, яка зустрічає всіх, хто прямує з Синевира - шпиляста дерев'яна святиня - Церква Св. Архангела Михайла, XVIIІ ст., 1818 р..

Церкву Св. Архангела Михаїла збудували із смереки в ХVIII сторіччі в урочищі Потік у бойківському стилі, з трьома верхами. За іншою версією, церкву було споруджено в присілку Ясеновець,що був зруйнований через величезний зсув гори. Згідно з написом на зрубі, у червні 1818 року завершили встановлення церкви на новому місці, де вона отримала двосхилі дахи і вежу.

 

<<Міжгірський район
<<Населені пункти Закарпаття

Якщо Ви володієте детальною інформацією(матеріали, фотографії тощо) про населені пункти Закарпаття і бажаєте, щоб про ваше село чи містечко знало все Закарпаття та Україна, то надсилайте інформацію на нашу електронну скриньку Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Loading...

Залиште свій коментар


Оновити Захисний код