БобовищеБобовище - село, центр сільської ради, розташоване біля підніжжя гір Кичера і Дубова, в 15 км від районного центру і залізничної станції Мукачево на лінії Батьово - Стрий.

Орієнтовна кількість населення - 2327 чоловік.

У Бобовищі розміщена центральна садиба радгоспу-заводу «Бобовіщанській», за яким закріплені 4409 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 1088 га орної землі, 420 га саду, 475 га виноградників, 592 га сіножатей, 433 га пасовищ. Господарство займається садівництвом, виноградарством і м'ясо-молочним тваринництвом. Є пункт первинної обробки плодів і ягід, сховище вин. За виробничі досягнення 200 трудівників удостоєні орденів і медалей СРСР, серед них ордена Трудового Червоного Прапора - агроном В. І. Бабіля, ланкова М. М. Глагола, бригадир С. Д. Когутич і директор радгоспу В. В. Трофименко.

В селі є середня школа, будинок культури з залом на 450 місць, бібліотека, амбулаторія, 2 ясла-садки, магазини, торговий комплекс, ресторан, будинок побуту, відділення зв'язку, ощадкаса.


Перша згадка про Бобовище в історичних документах відноситься до 1360 р. У березні - квітні 1919 р. в селі існувала Радянська влада. У 1925 р. почала діяти організація КПЧ. Після звільнення Бобовища від фашистських окупантів (26 жовтня 1944 р.) 54 жителя добровільно вступили до лав Червоної Армії. 10 з них за мужність і хоробрість нагороджені орденами і медалями СРСР, 21 віддав життя в боях за свободу і незалежність Батьківщини. У Бобовище встановлено обеліск на честь радянських воїнів, загиблих при звільненні села від гітлерівців, і односельців, полеглих в боротьбі з фашистами. Уродженцями Бобовища є кандидат історичних наук М. Н. Болдіжар і кандидат медичних наук В. В. Немеш.

Також Бобовище відоме на все Закарпаття, Україну та за її межами своїм вином. Переважна більшість населення села займається виноградарством та виноробстом. Багато родин везуть свої вина на всі можливі всеукраїнські фестивалі.

Винний підвал у Бобовищі, який був відновлений 1970 р., розташований під земельним насипом, висота якого 60 м. Загальна протяжність коридорів близько 1 км.
Вина підприємства "Бобовище" неодноразово брали участь у різноманітних спеціалізованих фестивалях, конкурсах та отримували грамоти та інші відзнаки.

Карта села Бобовище:

Loading...

Залиште свій коментар


Оновити Захисний код