ЛаловоЛалово - село, центр сільської Ради, розташоване в 11 км від районного центру і залізничної станції Мукачево. Населення - 940 чоловік. Сільраді підпорядковане село Березинка.

В Лалові знаходиться відділення радгоспу-заводу «Лалівській», центральна садиба якого розміщена в с Березинка. За відділенням закріплені 934 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 370 га орної землі, 112 га саду, 48 га виноградників. Є тепличне господарство з вирощування виноградної лози (4 млн. штук на рік). Відділення займається виноградарством і м'ясо-молочним тваринництвом. Діють радгоспний столярний цех, взуттєва, швейна та меблева майстерні. За високі показники у праці 3 людини удостоєні орденів в медалей СРСР.

В селі є восьмирічна школа, будинок культури з залом на 250 місць, бібліотека, дільнична лікарня на 25 ліжок ясла-садок, магазини, ощадкаса.


Перша згадка про Лалово в історичних документах відноситься до 1465 На початку XVIII в. село заселили німецькі колоністи. У грудні 1918 р. під впливом Великої Жовтневої соціалістичної революції тут була створена Рада робочих, селян і солдатів, що прийняв рішення про возз'єднання з Радянською Україною та розділі поміщицької землі між селянами. У березні - квітні 1919 р. в Лалові існувала Радянська влада. Після звільнення села від фашистської окупації (25 жовтня 1944 р.) 18 жителів добровільно вступили до лав Червоної Армії, 6 - до складу 1-го Чехословацького армійського корпусу. 8 з них за мужність і хоробрість нагороджені орденами і медалями СРСР, 4 віддали життя в боях за свободу і незалежність Батьківщини. В Лалово споруджено пам'ятник радянським воїнам, полеглим при визволенні села від гітлерівців.

Уродженцями Лалово є кандидат історичних наук Т. М. Сойко і заслужений учитель УРСР Ю. В. Машина., а також екс-футболіст ужгородського "Закарпаття" Мирослав Бундаш.

У селі Лалово виявлені поселення епохи неоліту і бронзи (IV і II тисячоліття до н. Е..).

Історія міст та сіл Закарпаття

Loading...

Залиште свій коментар


Оновити Захисний код