Нижній Коропець - село, центр сільської ради, розташоване в 10 км від районного центру і залізничної станції Мукачево.

Населення – близько 1 000 осіб.

У Нижньому Коропці знаходиться центральна садиба колгоспу ім. М. Горького, за яким закріплені 1726 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 798 га орної землі, 8 га саду, 48 га виноградників, 141 га сіножатей, 350 га пасовищ. Господарство займається виробництвом зерна і м'ясо-молочним тваринництвом, вирощує також тютюн і виноград. За виробничі успіхи 14 трудівників удостоєні орденів і медалей СРСР, серед них ордена Леніна - чабан Ю. М. Джумеля.

В селі є восьмирічна школа, будинок культури з залом на 200 місць, бібліотека, фельдшерсько-акушерський пункт, магазини, їдальня, відділення зв'язку.

Нижній Коропець відомий з XIV ст. У 1668 р. в результаті військових дій село було повністю спустошене, а на початку XVIII в. заселено німцями-колоністами. У березні - квітні 1919 р. в Нижньому Коропці існувала Радянська влада. У 1928 р. тут почала діяти організація КПЧ. Після звільнення Нижнього Коропця від фашистських окупантів (24 жовтня 1944 р.) 14 жителів добровільно вступили до лав Червоної Армії. 4 з них за мужність і хоробрість нагороджені орденами і медалями СРСР, 4 загинули смертю хоробрих у боях за свободу і незалежність Батьківщини. У селі встановлено обеліск на честь односельців, які віддали життя в боротьбі з фашистами.

У Нижньому Коропці встановлено пам'ятник А. М. Горькому.

Поблизу села Нижній Коропець виявлено поселення епохи неоліту (V тисячоліття до н. e..). Тут же є відомі два курганних могильника куштановицької культури (VI-IV ст. До н. e..).

Історія міст та сіл Закарпаття

Loading...

Залиште свій коментар


Оновити Захисний код