Пістрялово - село, центр сільської Ради, розташоване в 12 км від районного центру і залізничної станції Мукачево. Населення - 779 чоловік.

У Пістрялово знаходиться відділення радгоспу-заводу «Лалівській». За відділенням закріплений 961 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 614 га орної землі, 130 га виноградників, 108 га сінокосу, 44 га пасовищ. Воно займається вирощуванням винограду та зернових культур. За високі показники у розвитку сільськогосподарського виробництва 9 трудівників удостоєні орденів і медалей СРСР.

В селі є восьмирічна школа клуб із залом на 200 місць, бібліотека  фельдшерсько-акушерський пункт, дитячий садок, магазин. Поблизу Пістрялово розташований дендрарій Мукачівського лісокомбінату.

Перша згадка про Пістрялово в історичних документах відноситься до 1476 Під впливом Великої Жовтневої соціалістичної революції в кінці 1918 р. була створена Рада робочих, селян і солдатів. 29 грудня він прийняв рішення про розподіл поміщицької землі між селянами. У березні-квітні 1919 р. в селі існувала Радянська влада. У 1925 р. почала діяти організація КПЧ. Після звільнення Пістрялово від фашистських окупантів (25 жовтня 1944 р.) 25 жителів добровільно вступили до лав Червоної Армії, 6 - до складу 1-го Чехословацького армійського корпусу.

На території села виявлено поселення епохи неоліту (IV тисячоліття до н. e..).

Також в селі є футбольна команда "Метеор", що виступає у Вищій Лізі чемпіонату Закарпаття.

Історія міст та сіл Закарпаття

Loading...

Залиште свій коментар


Оновити Захисний код