ЛумшориЛумшори – село, що знаходиться в Перечинському районі Закарпатської області. Лумшори розташовані на Полонині «Руна» (Рівна), на висоті 1479 м. над рівнем моря.

Відстань до районного центру, смт Перечин – 30 км, до обласного центру Закарпаття, міста Ужгород – 51 км.

Населення менше 100 осіб.

Затиснуті засніженими гірськими схилами і стрімкими водоспадами, Лумшори немов охороняють себе від навколишнього світу. Попереду — лише гори і небо. В селі протікає річка Туричка.

Поблизу села є однойменне урочище, а в ньому водоспад із такою ж назвою. Вода із завзятістю, якій можна позаздрити, мчить сюди з полонины Руна (Рівна, 1479 м.), а в ущелині Лумшор ділиться на два потоки, які і падають на гладкі сірі камені з висоти в 12м.

Біля Лумшор розташовані водоспади Соловей та Червоний партизан.

Історія Лумшорів

ЛумшориСело має давню історію. У Лумшорах із 1600 р. працює самий древній курорт Закарпаття на базі сірководневого мінерального джерела. Тут були встановлені дерев'яні ванни. Холодну мінералку люди наливали в дерев'яні корита і кидали в них розжарені на вогні камені. Після цього стрибали у воду.

Коли в сусідніх Тур’їх-Реметах побудували завод, на ньому відлили два 250-літрові чавунні чани. У них нагрівали мінералку і виливали в корита.

Після Першої світової війни обидва чани загубилися. У 1970-му Володимир Ап’ярі відкопав один із них у лісі біля струмка, другий знаходиться у Віденському музеї. До цього дня в селі зберігається старовинний чан, в якому підігрівають цілющу воду.

Зараз село формується як санаторно-туристична зона, відомо декілька мінеральних джерел і свердловин. Туристів приваблюють водоспади, рукотворне озеро під полониною, плавальний басейн ЛОК «Полонина», витяг для гірськолижників (канатно-бугельна дорога завдовшки 300 м.), діють бази відпочинку «Лумшори», «Мисливська садиба».

Зараз Лумшори відомі на всю Україну та далеко за її межами, як курорт. Тут красива природа, чудова місцина з мальовничими краєвидами,тишина, а не шум машин і людей, як у великому місті. Зручні та недорогі готелі та приватні садиби. Все, що треба для відпочинку душі та тіла. І само собою це чани з мінеральною водою.

Карта Лумшор:

Loading...

Залиште свій коментар


Оновити Захисний код