Turji_RemetyТур'ї Ремети - село, що знаходиться в Перечинському районі Закарпатської області. Тур'ї Ремети знаходяться в долині річки Тур'я, в 9 км від районного центру Перечин, вздовж автодороги Ужгород - Свалява.

Орієнтовна кількість населення - 3500 чоловік.

В основі назв села, річки – тур, тварина, що водиться в карпатських лісах. Що ж до другої частини назви селища “Ремети”, то перекази стверджують, що так колись називали ченців, які мали свої таємні підземні ходи через гору Магуру.

Легенда розповідає, що саме в цих місцях доживав свого віку пустельником угорський король Шоломон (Шаламон) (роки правління 1063 – 1074) син короля Андраша (Ендре) I та Анастасії Ярославни, доньки київського князя Ярослава Мудрого.
Тур’ї Ремети відомі перш за все жаб’ячими лапками та тим, що тут жив листоноша Федір Фекете, якому навіть встановлено перший в світі пам’ятник листоноші.

За переказами, одного разу, переходячи вкриту кригою річку, Фєкете провалився під лід, занедужав запаленням легенів і незабаром помер. У Тур'їх Реметах дотепер проживають нащадки Ф. Фекете.

Пам’ятник листоноші встановлено у 1838р. на стіні православній церкві св. Михаїла (1616 р., реконструкція 1990 р.) у вигляді барельєфу.

Тур'ї Ремети вперше згадуються в письмових джерелах за 1451 рік.

 

Loading...

Залиште свій коментар


Оновити Захисний код