Kosivska_PolyanaКосівська Поляна— село в Україні, Закарпатській області, Рахівському районі.

Населення – близько 4 400 осіб.

Відстань до районного центру, м. Рахів – 47 км

Історія

Село веде свій родовід з XVII століття, про що свідчать записи інвентарних книг Габсбургів.  Побутує переказ, що поселення заснували торговці з Галичини, які їздили в Солотвино за сіллю і робили тут перепочинок.

За іншою легендою, перші поселенці прибули сюди із Косова, що на Івано-Франківщини. Це були втікачі від поміщицької сваволі, які, натрапивши серед не­прохідних пралісів на зелену поляну, сказали собі: оце буде наше нове поселення. І назвали цю поляну Косівська Поляна. Водоспад, що неподалік, також назвали, як і в Косові, Гуком, адже довкола чути гук падаючої води. Місце, де вони поселились, нині нази­вається Аршиця. Тут була збудована дерев'яна церква, про яку згадується у письмовому акті перевірки 1751 р., що знаходиться в архівах греко-католицької єпархії. Недалеко від церкви є впадина, що має назву Чумник — свідчення про те, що в Косівській Поляні колись чума косила людей.

Одна з місцин, присілок, досі називається Березів — це рівнина, затоплена водою і оточена березами. А місце, де у XIX ст. добували руду, досі називається Рударня.

Ще у 1839 р. у селі побував член так званої «руської Трійці»,  письменник, мовознавець Яків Головацький, який згадував річку «Кусву», тобто Кісву.

У 1919 році, за Чехо-Словацької республіки, у село прибув учитель із Галичини Степан Швед. Як дирек­тор народної школи, громадський діяч, він сприяв організації навчання у школі; започаткував роботу товариства «Просвіта», сільських гуртків.

Не було б повної уяви про Косівську Поляну без мінеральної води, «Буркуту»

«Ця джерельна вода струменить із таємничих гли­бин, і тільки їй одній відомі місця, де матінка-земля ховає свої скарби. Вона нескінченна...»

<<Рахівський район
<<Населені пункти Закарпаття

Якщо Ви володієте детальною інформацією(матеріали, фотографії тощо) про населені пункти Закарпаття і бажаєте, щоб про ваше село чи містечко знало все Закарпаття та Україна, то надсилайте інформацію на нашу електронну скриньку Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Loading...

Залиште свій коментар


Оновити Захисний код