kostylivkaКостилівка— село в Україні, Закарпатській області, Рахівському районі.

Населення – близько 2 000 осіб.

Історія

село Костилівка, а до 1945 р. - Берлибаш, при­тулилося до підніжжя гори Берлибашка, вздовж Тиси, в 9 км від Рахова. Берлибаш відомий з XVII ст. Перша літописна згадка про село збереглася від 1605 року.

У ХVІІІ-ХХ ст. у Костилівці проводились активні лісо­розробки. З кінця XVIII ст. і до 1866 р. на горі Берли­башка добували залізну руду для металообробного заводу в Кобилецькій Поляні.

За іншою легендою, це поселення було оточене валом і частоколом. Його мешканці стерегли так званий Солоний шлях (шлях, яким возили сіль із села Солотвино), і коли з'явився загін татар, що пряму­вав з-за Карпат в Угорщину, чи навпаки, поселенці вступили в нерівний бій і всі загинули. Коли тут знову з'явилися люди, то побачили купи людських кісток, що і дало другу назву селу — Костилівка.

У селі традиційно розвинуте вівчарство. У липні на полонині Берлибашка, що за 12 км від Костилівки, проходить Свято Полонини, що вшановує традиції і працю вівчарів.  До Костилівки відноситься присілок Вільховатий.

Село Костилівку з обох сторін ніби охороняють дві скелі, на яких встановлено хрести. З ними пов'язано чимало легенд.

На хресті, який височить на скелі у західному кінці села, викарбовано рік — 1863. Саме в цей час італійці та австро-угорці прокладали залізницю через село. Люди працювали і жили в дуже важких умовах, а це спричинило виникнення епідемії чуми. Щоб зупинити поширення епідемії, в одній зі стін тунелю викопали невеликий отвір і всіх хворих людей замурували там. У пам'ять про це тут і встановлено хрест.

<<Рахівський район
<<Населені пункти Закарпаття

Якщо Ви володієте детальною інформацією(матеріали, фотографії тощо) про населені пункти Закарпаття і бажаєте, щоб про ваше село чи містечко знало все Закарпаття та Україна, то надсилайте інформацію на нашу електронну скриньку Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Loading...

Коментарі   

0
ГОрянка
Умора а не інформація.( Коли тут знову з'явилися люди, то побачили купи людських кісток, що і дало другу назву селу — Костилівка.) А то нічого. що село перейменовано в 1945 році радянською владою? І цікаво чиї кістки вони побачили?
(в одній зі стін тунелю викопали невеликий отвір і всіх ХВОРИХ людей замурували там) . От варвари оці австріталійці. :eek:
23 вересня 2013 Цитата
+1
володимир
ми не присілок вільховатий, а село ВІЛЬХОВАТИЙ,з населенням приблизно 1200-1300 людей. Маємо свій поштовий індекс, позначення на карті, церкву, капличку, чотири цвинтарі, навіть є люди в яких є вільховацька приписка в паспорті! Назву село дістало від того, що перша хата на території села була збудована з вільхи. ВІЛЬХОВА ХАТА-ВІЛЬХОВАТА-ВІЛЬХОВАТИЙ. Нажаль існують люди в нашій місцевій владі які хочуть знищити наше село і зробити з нас присілок Костилівки!!!
09 січня 2013 Цитата

Залиште свій коментар


Оновити Захисний код