ЛазещинаСело Лазещина розташоване в Рахівському районі Закарпатської області, серед мальовничих Карпатських гір. Це останнє село Закарпаття коли їдеш з Закарпаття до Івано-Франківщини чи Чернівеччини, або перше село на території Закарпаття, коли заїжджаєш зі сторонни Івано-Франківщини.

Населення – близько 4 200 осіб.

Лазещина знаходиться на річці Лазещина під горою Петрос, неподалік від найвищої гори України Говерла (2061 м), на трасі Рахів-Яремча, на східній околиці Ясіні. Формальною датою заснування села вважається 1947 рік, хоча селище існував і раніше. Назва Лазещини, яка знаходиться на кордоні Закарпатської та Івано-Франківської областей часто інтерпретують як «перелаз» між цими двома регіонами.

ЛазещинаТут збереглася дерев'яна гуцульська церква Преображення Господнього інакше Петропавлівська церква в гуцульському стилі, крита гонтом (1780 рік), яку перенесли в Лазещину з Яблуниці (Івано-Франківщина) в 1871 році. Такого плану храмів все два на Закарпатті. Є в селі етнографічний музей.

Щороку у вересні тут проходить фестиваль «Гуцульська ріпа» (так називають картоплю). Це свято на честь головного карпатського овочу - картоплі (іноді його називають мандібурка, бараболя, бульба). Зазвичай фестиваль проходить з супроводом сімейних ансамблів троїстих музик, продають страви з печеного, вареного і пареного картоплі, проводяться дегустації домашніх напоїв: яфінівка, шпотавка, швідкодай, твердодай. Проводяться майстер-класи з приготування картопляних страв, а також по різьбі по дереву, ткацтва, вишивання, гончарства, лозоплетіння, ковальства і т.д. Передбачені й веселі розваги: ​​метання молота, чистка картоплі на час і т.д.

Взимку в Лазещині можна покататися на лижах, тут є 1 лижна траса протяжністю 500 м, перепад висот 80 м і 1 бугельний підйомник на 350 м. та Аварійно-рятувальний пункт
Недалеко є гірськолижні курорти: Ясіня (в 3,7 км), Яблуниця (в 9,7 км), Драгобрат (в 18,3 км), Буквоель (в 20,6 км), Ворохта (в 25,7 км), Рахів (у 34,8 км), Яремче (в 40 км).

Карта Лазещини:

Loading...

Залиште свій коментар


Оновити Захисний код