KereckuКерецьки (угор. Kerecke ) — село у Свалявському районі Закарпатської області. Знаходиться за 22 км на південний схід від районного центру, з усіх боків оточене горами. На півночі розкинулась полонина Стій, на заході - Бужора. Через село протікає річка Боржава.

Населення – 4 324

Історія

Керецьки - один з найдавніших населених пунктів Закарпаття. В архівних документах Керецьки вперше згадуються в 1389 році, коли воно разом з іншими селами Приборжавської долини було подароване угорським королем Ласло V Мукачівському замку. У 1463 році село одержав феодал Амбруш Довгай.

Під час визвольної війни угорського народу під керівництвом Ференца ІІ Ракоці жителі Керецьок теж вели боротьбу проти габсбурзького панування. Григорій Довгай, власник земель у басейні річки Боржави, був призначений Ференцом ІІ Ракоці ішпаном Мараморощини та головним управляючим Хустського замку. За це маєтки Довгая в 1708 році були конфісковані урядом Габсбургів, і село Керецьки перейшло у власність держави. У 1728 році його передали графу Шенборну.

Єпископ Харківський і Богодухівський Лаврентій(Мигович Михайло Михайлович) – виходець з села Керецьки

<<Свалявський район      
<<Населені пункти Закарпаття 

Якщо Ви володієте детальною інформацією(матеріали, фотографії тощо) про населені пункти Закарпаття і бажаєте, щоб про ваше село чи містечко знало все Закарпаття та Україна, то надсилайте інформацію на нашу електронну скриньку Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Loading...

Залиште свій коментар


Оновити Захисний код