PloskivskaПлоске (угор. Dombostelek) — село у Свалявському районі Закарпатської області.

Населення – 1 080

Розташоване в долині річки Малої Пині, за 17 км від районного центру. Через територію ради протікає р. Пиня (10 км). Межує з Полянською, Родниківською сільськими радами та Перечинським районом.

Історія

Вперше село згадується в письмових джерелах за 1597 рік. Археологічні дані засвідчують, що тут жили люди ще в період неоліту. Першими поселенцями християнської доби були брати Білеї, які, рятуючись від монголо-татарських завойовників, знайшли пристанище на невеликому горбі, біля підніжжя якого простягнулась річка Мала Пеня. Теперішня назва села походить від слів «площі», «плоскості», що пролягли між горами Кучера, Рубань, Погоріла, Товстий в долині річки Мала Пеня. У ті часи низинні місця були дуже заболочені, через що люди поселялися на підвищених місцевостях. Свідченням цього є межеві камені і борозни в урочищах Мензул, Магора на висоті 410 м. Село Плоске, як і все Закарпаття, входило до складу Австро-Угорської імперії до 1919 року, тому ліси, землі і навіть будинки належали графу Шен борну. 16 жовтня 1837 року у Плоскому народився письменник-просвітитель Олександр Митрак. Літературна спадщина його невелика і складається з кількох десятків поезій, публіцистичних, етнографічних нарисів, статей і фольклорних записів. Село Оленево за часів Австро – Угорщини називалося « Сервешкут », що угорською мовою означає « кут оленів». За спогадами старожилів та переказами, тут були розташовані солонці для звірів. Приваблювали звірів, в тому числі і оленів, мінеральні джерела, яких дуже багато на території села. Ці джерела особливо багаті на запаси мінеральних вод з різним хімічним складом. Село Павлово було засноване пізніше від Плоского і було нібито додатком до нього . За спогадами старожилів, вперше в село прийшов якийсь Павло, спеціаліст по випалюванню цегли. За річкою Пеня він організував випалювання цегли кустарним способом. З нею і побудований будинок – перша корчма у селі. Стара назва села Павлово – Кіш – Палош.

<<Свалявський район      
<<Населені пункти Закарпаття 

Якщо Ви володієте детальною інформацією(матеріали, фотографії тощо) про населені пункти Закарпаття і бажаєте, щоб про ваше село чи містечко знало все Закарпаття та Україна, то надсилайте інформацію на нашу електронну скриньку Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Loading...

Залиште свій коментар


Оновити Захисний код