Palady-Komarivci  Село Паладь-Комарівці знаходиться в Ужгородському районі, Закарпатської області. Розташоване воно в долині між річками Латориця та Уж. Знаходиться на відстані 15 км. від районного центру – м. Ужгород і в 6 км. від залізничної станції Сюрте.

   Наслеення – 1 828

   Межує з такими селами: на півночі з. Галоч (2 км.); на південному заході з. Малі Селменци (2 км.); на південному сході з. Сюрте (5 км.).

Історія

   Назва села з’явилася в результаті об’єднання двох сіл – Паладь і Комарівці.

   В селі Комарівці виявлено поселення III-IV вв. до н.е. Поблизу Комарівців відоме також слов’янське поселення VIII-IX вв. і ери.

   Паладь. У 1280 р. ця місцевість належала роду Аба. На початку 14 ст. їм володів слов’янський рід Добо, пізніше – рід Дацофіак. У 1436 р. угорський король Ласло I подарував ці землі сім’ї Паладі, які декілька сторіч були правомірними власниками краю.
 Так, як в роду Паладі не залишилося в живих прямих спадкоємців, дана територія була поділена на дві частини: перша перейшла в скарбницю держави і підкорялася ужгродському феодалу, а інша частина була віддана сім’ї Берейні(родичі сім’ї Паладі).

   У давнину біля села Паладь знаходився маленький населений пункт, який належав роду Паладі. Перші відомості про це село датується в 1696 р. Населення даної місцевості: в основному угорці реформатськой віри.

   В XІX ст. обидва села, як одне (Паладь і Комарівці) увійшли до складу району. 24 жовтня 1944 р. село було звільнене частинами Червоної Армії від фашистської окупації. У той же час з села вивезли 21-го чоловіка, всі вони загинули (часи сталінського режиму).

Сьогодення

   Під час радянської ери за селом закріпився статус родючого сільського господарства. Воно спеціалізувалося по молочно-м’ясному тваринництву, виробництву зерна колосових, кукурудзи і багаторічних трав. Після розвалу СРСР і оголошення про незалежність України все господарство занепало. Багато людей залишилися без роботи, майже для всіх сімей села земля стала єдиним способом прожити.
 Вони займалися вирощуванням картоплі і зелені, а також в кожному дворі було по корові, що обіцяло наявність молочних продуктів. Всі ці продукти потрапляли на ринок м. Ужгороду.

   Весною 2000 р. колгосп остаточно розпався, і кожен землероб отримав в розпорядження один гектар землі. Одна частина цих земель була орендована двома новозаснованими Сільськими господарствами Кфт.

   В даний час на території села розміщено п’ять ферм. Землероби займаються в основному вирощування зернових культур і великої рогатої худоби, але останнім часом стали активно вирощувати овочі.

<<Ужгородський район      
<<Населені пункти Закарпаття 

 


Якщо Ви володієте детальною інформацією(матеріали, фотографії тощо) про населені пункти Закарпаття і бажаєте, щоб про ваше село чи містечко знало все Закарпаття та Україна, то надсилайте інформацію на нашу електронну скриньку Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Loading...

Залиште свій коментар


Оновити Захисний код