Veluki_GeivciВеликі Геївці — село в Ужгородському районі Закарпатської області на ріці Латориця

Населення – 1 062

Історія

Великі Геївці - на ріці Латориця. 17 км до м.Ужгорода. Перша письмова згадка про село відноситься до 1338 року, коли шляхтичі Великих Геївців та Ратівців визначали межі своїх володінь. В джерелах село відоме під назвами: "Gevch", "Geveuch", "Gejocz". Вважається, що первісна назва села виникла у слов'янському середовищі, бо в 80-х роках XX століття на околиці села було виявлено давньослов'янське поселення VІІІ-ІХ ст. В першій половині XIV ст., як засвідчили джерела, у Геївцях жив землевласник Рамача, який до свого прізвища додавав прикладку "геївський". В 1427 році в селі було оподатковано 67 залежних господарств. В кінці XVI ст. Кількість оподаткованих господарств зменшилась до 5 порт (цілих земельних наділів). Через Геївці проходив торговий шлях з Унгського Veluki_Geivci_2
до Березького комітатів. На переправі через Латорицю ще в XVI ст. було відкрито митницю, біля якої виникло невелике поселення Митні Геївці "Wamos Gewcz".
На сьогодні в селі діє 35 фермерських господарств (рослинництво), два рибники, ТОВ "АПАРАН"-взуттєва фабрика, Геївський цегельний завод, 10 торгових точок, дві школи 1-2 ступеня і 1-3 ступеня, дитячий садок, церкви римо-католицька, греко-католицька і православна.

 

<<Ужгородський район      
<<Населені пункти Закарпаття 

 


Якщо Ви володієте детальною інформацією(матеріали, фотографії тощо) про населені пункти Закарпаття і бажаєте, щоб про ваше село чи містечко знало все Закарпаття та Україна, то надсилайте інформацію на нашу електронну скриньку Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Loading...

Залиште свій коментар


Оновити Захисний код