Ірлява — село в Ужгородському районі Закарпатської області на ріці Стара.

Населення - 270

Історія

Перші письмові згадки про село відносяться до 1417 року, коли ним володіли шляхтичі з Палло та Руського (нині — Східна Словаччина). Село, очевидно, було засноване шолтейсом в другій половині XIV — на початку XV ст. В другій половині XV — XVII ст. село стало однією з середнянських маєтностей родини Добо з Руського. В 1567 році селяни Ірляви були оподатковані від 1,5 порти. В кінці XVI ст. в село переселилося кілька родин і в ньому на 1599 рік облікувалось 11 кріпацьких господарств, господарство шолтейса. За письмовим джерелом 1603 року в селі була наявна православна церква.

<<Ужгородський район      
<<Населені пункти Закарпаття 

 


Якщо Ви володієте детальною інформацією(матеріали, фотографії тощо) про населені пункти Закарпаття і бажаєте, щоб про ваше село чи містечко знало все Закарпаття та Україна, то надсилайте інформацію на нашу електронну скриньку Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Loading...

Коментарі   

0
Євген
У 1751 р. за пароха Якова Везделовича згадують маленьку дерев’яну церкву, з двома дзвонами, прикрашену всіма образами.
Нова греко-католицька церква збудована, за шиматизмом 1883., у 1881. Вона типова мурована базиліка з вежею над верхом.
З приходом радянської влади Греко-католицький храм передали у користування московського патріархату.
За переписом населення 1851 р. Угорської академії наук Елека Фийнєша, населення с. Ірлява складало: 348 греко-католики, 2 римо-католики, 7 євреїв.
04 жовтня 2016 Цитата

Залиште свій коментар


Оновити Захисний код