Silj   Село Сіль  знаходиться в Великоберезнянському районі, за 9 км на Північ від районного центру Великий Березний

Населення – 611 осіб

   Село Сіль засноване 1599 р. на березі р. Уж.

   Тут є пам'ятка архітектури — Василівська церква. Теперішню дерев’яну смерекову церкву, що була збудована в Сянках на Львівщині в 1703 р. як триверха, бойківського стилю, перевезли в Сіль разом з іконостасом, чотирма парами волів у кінці XVIII ст. (ймовірно, в 1777 р.). Можливо церква ще якийсь час зберігала бойківські форми, але в 1834 р. її перебудували. Церква отримала чотирисхилий дах, над бабинцем збудували невелику башту з бароковим завершенням, над вівтарем мініатюрну вежу з конічним шатриком. Дах над центральним зрубом має значний вигин, чітко позначаючи місце, де колись височів центральний пірамідальний верх з заломами.

   Найвідомішим археологічним пам’ятником Великоберезнянщини є рештки найбільшого в Європі Княгинянського метеориту, який випав на околицях сіл Княгиня та Сіль у 1866 році.    Також через с.Сіль проходить автошлях Ужгород-Самбір-Львів та залізнична станція “Сіль”

<<Великоберезнянський район      
<<Населені пункти Закарпаття 

 


Якщо Ви володієте детальною інформацією(матеріали, фотографії тощо) про населені пункти Закарпаття і бажаєте, щоб про ваше село чи містечко знало все Закарпаття та Україна, то надсилайте інформацію на нашу електронну скриньку Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Loading...

Залиште свій коментар


Оновити Захисний код