Чорноголова - село, що знаходиться у гірському Великоберезнянському районі Закарпатської області. Центр сільської ради. Розташована в долині річки Лютянка, біля підніжжя гори Яворник, у 26 км від районного центру Великий Березний і в 14 км від залізничної станції Дубриничі. Населення – 1 800 осіб.

У Чорноголовій, знаходилося центральне приміщення колгоспу ім. Чкалова, за яким закріплені 2025 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 407 га орної землі. 633 га займають ліси. Основні напрями господарства - м'ясо-молочне тваринництво та вирощування картоплі.

У Чорноголовій розміщені 2 лісництва Перечинського лісокомбінату, у віданні яких - понад 10 тис. га лісів. За доблесну працю 22 жителя нагороджені орденами і медалями СРСР.

У цьому селі є середня школа з інтернатом на 80 місць (25 вчителів та 315 учнів), дільнична лікарня, дитячий садочок, будинок культури і клуб з залами на 340 місць, магазини, відділення зв'язку, ощадкаса.

У письмових джерелах село вперше згадується в 1652 р. У 1922 г, створена організація КПЧ, керівником якої став Ю. М. Вульшанський. У 1939 р. фашистські окупанти заарештували і ув'язнили 25 комуністів, 16 з них згодом замучили. Жителі Чорноголови активно допомагали партизанському з'єднанню Героя Радянського Союзу А. В. Тканко. Після звільнення села від фашистської окупації (25 жовтня 1944 р.) 21 місцевий житель добровільно вступив до лав Червоної Армії; 7 з них загинули смертю хоробрих у битві з ворогами, 9 учасників Великої Вітчизняної війни нагороджені орденами і медалями СРСР.

Loading...

Коментарі   

0
Люда
Дорога до цього села тягнеться вгору по річці Лютянці. Тої річкм і дороги там цілих 12 км. Лиш без динаміту... Бо здам екологам.
20 січня 2015 Цитата
0
Роман
Привіт, я чув що десь біля цього села є річка Лютянка. І що там можна половити рибу. Чи млжете допомогти з контактами ?
25 травня 2014 Цитата

Залиште свій коментар


Оновити Захисний код