Розтоцька Пастіль - село, яке знаходиться у Великоберезнянському районі Закарпатської області. Центр сільської ради, розташоване біля підніжжя гори Яворник, в 10 км від районного центру і залізничної станції Великий Березний на лінії Чоп - Самбір. Населення – близько 430 осіб. Сільраді підпорядковані села Бегендяцька Пастіль, Костева Пастіль і Російський Мочар.

У селі розміщена бригада колгоспу ім. Леніна (центральна садиба - у Малому Березному), за якою закріплені 250 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 150 га орної землі. Бригада займається розведенням великої рогатої худоби. За успіхи в розвитку сільського господарства 7 передовиків нагороджені орденами і медалями СРСР.

Також, у селі є початкова школа, фельдшерсько-акушерський пункт, будинок культури з залом на 260 місць, бібліотека, магазини, відділення зв'язку.

 У письмових джерелах село вперше згадано в 1578 р. У 1938 р. була створена організація КПЧ. Після звільнення села від фашистської окупації (26 жовтня 1944 р.) 11 місцевих жителів вступили до лав Червоної Армії; 6 учасників Великої Вітчизняної війни удостоєні урядових нагород, 5 загинули смертю хоробрих.

Loading...

Залиште свій коментар


Оновити Захисний код