СтричаваСтричава - село, яке знаходиться у Великоберезнянському районі Закарпатської області. Центр сільської ради, розташоване за 8 км від районного центру і в 5 км від залізничної станції Забрідь на лінії Чоп - Самбір. Населення - 334 людини. Сільраді підпорядковане село Княгиня.

У Стричаві знаходився бригада колгоспу «Ленінськім шляхом», за якою закріплені 990 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 44 га орної землі. 589 га займають ліси. Основне виробниче напрям бригади - м'ясне тваринництво. За успіхи у праці 8 колгоспників нагороджені орденами і медалями СРСР.

У селі є дев’ятирічна школа, фельдшерсько-акушерський пункт, клуб із залом на 100 місць, магазини.

У письмових джерелах село вперше згадується в 1602 р. У 1926 р. створена комсомольська організація, в 1933 р. - організація КПЧ.

 Під керівництвом комуністів у селі проводилися демонстрації, мітинги, збори. У 1939 р. жандарми вчинили розправу над жителями села, перешкодивши арешту односельця С. Повханича. Під час фашистської окупації І. Ю. Купінка і А. І. Пітковят були укладені в в'язницю, причому останній замучений. 3 жителя села емігрували в СРСР. Після звільнення села від фашистських окупантів (25 жовтня 1944 р.) 5 жителів добровільно вступили до лав Червоної Армії, з них 4 за мужність і відвагу, проявлені в боях з гітлерівськими загарбниками, удостоєні урядових нагород.

Loading...

Залиште свій коментар


Оновити Захисний код