УжокУжок - село, що знаходиться на півночі Великоберезнянського району Закарпатської області. Центр сільської ради, розташоване біля витоку річки Уж, в 45 км від районного центру і за 3 км від залізничної станції Волосянка. Населення – близько 1 000 осіб.

В Ужку була розміщена бригада колгоспу ім. Ілліча, за якою закріплені 402 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 119 га орної землі. Бригада спеціалізується по відгодівлі великої рогатої худоби. За високі виробничі успіхи 10 жителів села нагороджені орденами і медалями СРСР, в т. ч. бригадир комплексної бригади В. С. Кулик - орденами Леніна і Жовтневої Революції.

В селі є восьмирічна школа, фельдшерсько-акушерський пункт, будинок культури з залом на 260 місць, магазини, відділення зв'язку.

У письмових джерелах Ужок згадується починаючи з 1582 р. У той час всі жителі вимерли в результаті мору, після чого воно було заселене вихідцями з Галичини.

 У 1914 р. село двічі ставало ареною боїв між російською та австро-угорської арміями. У роки фашистської окупації 20 осіб емігрували в СРСР. У серпні - жовтні 1944 р. в районі села діяло партизанське з'єднання Героя Радянського Союзу А. В. Тканко, якому активно допомагали місцеві жителі, забезпечуючи народних месників розвідданими і продовольством. Після звільнення села від фашистської окупації (16 жовтня 1944 р.) 5 жителів добровільно вступили до лав Червоної Армії, всі вони за мужність і відвагу, проявлені в боях, удостоєні урядових нагород. Неподалік від села, на Ужоцький перевалі, до 30-річчя з дня визволення Закарпаття встановлено пам'ятний знак на честь 18-ї армії. Тут же стоїть обеліск на могилі російських воїнів, полеглих в роки першої світової війни. В селі зберігся пам'ятник архітектури - шатрова Михайлівська церква, збудована в XVII столітті. На території села Ужок знайдений бронзовий меч XI-X ст. до н. ери.

Loading...

Залиште свій коментар


Оновити Захисний код