ВишкаВишка - село, що знаходиться у Великоберезнянському районі Закарпатської області. Центр сільської ради, розташоване в 25 км від районного центру і в 7 км від залізничної станції Кострино на лінії Чоп - Самбір. Населення – 1 300 осіб.

У селі були розміщені дві бригади колгоспу «Вільна Верховина», за якими закріплені 625 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 199 га орної землі, 180 га сіножатей та 216 га пасовищ. Бригади займаються відгодовування молодняку ​​великої рогатої худоби та картоплярством.

У Вишці є восьмирічна школа, фельдшерсько-акушерський пункт, будинок культури з залом на 260 місць, бібліотека, відділення зв'язку, магазини, швейна майстерня, а також гірськолижний курорт «Красія» з крісельними підйомами та пунктами здачі в аренду лижнього спорядження. Також на території села є мотелі та приватні садиби, які здаються подобово.

Перша письмова згадка про село відноситься до 1602 р. У березні - квітні 1919 р. тут існувала Радянська влада. У 1932 р. утворена місцева організація КПЧ, під керівництвом якої проходили мітинги, демонстрації та голодні походи. Після звільнення села від гітлерівської окупації (16 жовтня 1944 р.) 17 місцевих жителів добровільно вступили до лав Червоної Армії, 10 з них за хоробрість, проявлену в боях, удостоєні урядових нагород, 7 загинули на фронтах Великої Вітчизняної війни.

В селі зберігся пам'ятник дерев'яного зодчества - Михайлівська церква, збудована в кінці XVII століття.

Карта Вишки:

Loading...

Залиште свій коментар


Оновити Захисний код