Загорб - село, яке знаходиться у Великоберезнянському районі, Закарпатської області. Центр сільської ради, розташоване біля підніжжя гори Черемха, в 28 км від районного центру і в 4 км від залізничної станції Жорнава на лінії Чоп - Самбір. Населення - 750 чоловік. Сільраді підпорядковане село Жорнава.

У Загорбі були розміщені дві бригади колгоспу «Бескид» (центральна садиба - в Стужиці), за якими закріплені 430 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 190 га орної землі. Їх виробничий напрям - тваринницько-рільничої. За високі показники в праці 5 передовиків нагороджені орденами і медалями СРСР.

Також, у селі є початкова школа, фельдшерсько-акушерський пункт, клуб із залом на 250 місць, магазин.

 Загорб вперше згадується в письмових джерелах 1551 р. в жовтні 1914 р. ця місцевість стала ареною бойових дій між російськими та австро-угорськими військами. У березні - квітні 1919 р. в селі існувала Радянська влада. У 1924 р. створена організація КПЧ. Після звільнення від гітлерівської окупації (16 жовтня 1944 р.) 46 жителів Загорб добровільно вступили до лав Червоної Армії і боролися на фронтах Великої Вітчизняної війни, 12 з них удостоєні урядових нагород, 8 загинули смертю хоробрих у боях за свободу і незалежність Батьківщини.

Loading...

Залиште свій коментар


Оновити Захисний код