АбранкаАбранка - село, центр сільської Ради, розташоване в 20 км від районного центру і залізничної станції Воловець на лінії Батьово - Стрий, поблизу автодороги Львів - Ужгород. Населення - 627 чоловік.

В Абранці розміщена комплексна бригада колгоспу ім. 50-річчя Великого Жовтня, центральна садиба якого знаходиться в седі ВерхніхВорота. За бригадою закріплено 370 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 215 га орної землі. Вона відгодовує велику рогату худобу і вирощує картоплю.


У партійній групі перебуває на обліку 5 комуністів, у 2 комсомольських організаціях - 12 членів ВЛКСМ. Партійна група створена в 1959, перша комсомольська організація - в 1946 році.

Перша згадка про Абранку в історичних документах відноситься до 1611 р. в березні-квітні 1919 р. в селі існувала Радянська влада. У 1928 р. тут почала діяти організація КПЧ. У 1932 р. місцеві селяни під керівництвом комуністів І. М. Королевича та І. В. Папіш скоїли голодний похід в с. Нижній Верецький.

В селі зберігся пам'ятник архітектури - дерев'яна церква XVIII століття.

На території села Абранка знайдений скарб епохи пізньої бронзи (кінець II тисячоліття до н.). Поблизу села розташовані кургани епохи раннього заліза (VI-IV ст. До н. Е..).

Історія міст та сіл Закарпаття

Loading...

Залиште свій коментар


Оновити Захисний код