БіласовицяБіласовиця - село, центр сільської Ради, розташоване біля підніжжя гори Пікуй, в 22 км від районного центру і залізничної станції Воловець, поблизу автодороги Львів - Ужгород. Населення - 507 чоловік. Сільраді підпорядковане село Латірка.

В Біласовиці знаходиться центральна садиба колгоспу ім. Жданова, за яким закріплені 1233 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 475 га орної землі. Основний напрям господарства - м'ясо-молочне тваринництво. Є тваринницький комплекс на 470 голів великої рогатої худоби, колгоспні тарний і столярний цехи. За успіхи в праці 12 колгоспників нагороджені орденами і медалями СРСР, серед них орденами Леніна і Жовтневої Революції - ланкова А. Ф. Гребінь, орденом Жовтневої Революції - доярка М. А. Володимир.

У партійній організації перебуває на обліку 46 комуністів, в 3 комсомольських - 52 члена ВЛКСМ. Організації створені: партійна в 1948, перша комсомольська - в 1946 році.

Перша згадка про Біласовицю в історичних документах відноситься до 1704 р. У березні - квітні 1919 р. в селі існувала Радянська влада. Після звільнення Біласовиці від фашистських окупантів (5 жовтня 1944 р.) 2 жителя вступили до лав Червоної Армії.

Історія міст та сіл Закарпаття

Loading...

Залиште свій коментар


Оновити Захисний код