ПідполоззяСело Підполоззя  - знаходиться у Воловецькому районі, Закарпатської області України. Розташовано в 22 км. від районного центру і залізничної станції Воловець. Сільраді підпорядковані села Верхня Грабівниця і Яловий.

Населення – близько 800 осіб.

 

На території села знайдений клад бронзових виробів епохи пізньої бронзи (кінець II тисячоліття до н. е.) і поховання (IX ст. н. е.).
Перша згадка про Підполоззя (стара назва Пудполок) в історичних документах відноситься до 1430 р. Село належало різним поміщикам. Недалеко від села знаходилося ще одне маленьке поселення Романок. У 1619 р. обидва села входили до складу володінь трансильванськой династії Ракоці. У 1703-1711 рр. місцеві жителі активно брали участь у визвольній війні проти Габсбургів. У 1888 р. Пудполок і Романок об'єднали і з'явилося нове поселення Підполоззя.
На території села знаходиться греко-католицька церква XVIII ст. Вона була побудована на місці сторічної церкви (XVII ст.). Також в Підполоззя і на його околицях, концентрація залишок об'єктів Лінії Арпада максимальна у Воловецькому районі.

 

Loading...

Залиште свій коментар


Оновити Захисний код