Село Дюла знаходиться у Виноградівському районі, Закарпатської області. Розташоване в долині р. Тіси, паралельно українсько-румунському кордону, між селами Холмовець та Чорнотисово. На відстані 16 км. від районного центру – міста Виноградів і 6 км. від залізничної станції Чорнотисово.
Через село проходить автодорога Вілок – Неветленфолу – Чорнотисово.

   Населення – 1 421

Історія

   Перші згадки про село Дюла виявлені в письмових джерелах 1337 р. Сама назва походить від імені Дюла (Юлій), а якщо перекласти з угорської мови назву села, воно звучить – Виноградний Дюло, так як в цій місцевості з давніх часів вирощують виноград і займаються виноробством.

   В XV ст. територія, де зараз знаходиться село належала роду Перені, з 1480 р. князеві Ракоці, а далі графові Карлу. Відносилося до Виноградної гори.

   Восени 1944 р. Більше сотні мужчин вивезли з села, з них 24 додому не повернулися додому (сталінський режим).

   З 1946 р. село перейменувалося на Юлівці, а через деякий час повернуло собі початкову назву.

   В 1945 р. в селі працює школа-чотирирічка, аа з 1948 р. – восьмирічна школа. Після реформи землі, єдиним джерелом доходу селян стали господарські угіддя. Вони вирощують фрукти, овочі і продають на ринку в райцентрі або возять в інші міста області, а подекуди їдуть торгувати навіть за межі Закарпаття. Ще одна частина місцевих жителів їздять закордон на сезонні роботи, тому що в селі постійну роботу найти практично ніде. Так, як більшість населення угорці, вони дотримуються власних звичаїв і традицій.

Пам’ятники і пам’ятні місця

   В селі є визначна пам’ятка – архітектурний пам’ятник XV ст., готичний храм навколо, якого збереглася середньовічна кам’яна огорожа. На кам’яну церкву встановили дерев’яну дзвіницю, а в 1940 р. в неї ударила блискавка. У 1977 р. дзвіницю зняли і побудували окремо.

   В листопаді 1989 р. встановили дерев’яний обеліск і меморіальну плиту на згадку про загиблих в Другій світовій війні і жертвам сталінського режиму.

Відпочинок, розваги

   Село оточує прекрасна природа, де можна добре відпочити зробити незабутні походи: Дюло гора, Оклі гора і Виноградна гора.

   Територія, що Природо-охороняється, з печерами, легенди часів татарського нашестя все це можна побачити і почути в с. Дюла.

<<Виноградівський район      
<<Населені пункти Закарпаття 

 


Якщо Ви володієте детальною інформацією(матеріали, фотографії тощо) про населені пункти Закарпаття і бажаєте, щоб про ваше село чи містечко знало все Закарпаття та Україна, то надсилайте інформацію на нашу електронну скриньку Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Loading...

Залиште свій коментар


Оновити Захисний код