Боржавське (до 1946 р. - Велика Чінгава) - село, розташоване у Виноградівському районі Закарпатської області. Центр сільської ради. Розташоване в долині річки Боржава, в 18 км від районного центру і в 10 км від залізничної станції Сільце на вузькоколійній лінії Берегово - Кушниця. Орієнтовна кількість населення - 2370 чоловік.

В селі розташоване відділення № 3 радгоспу ім. Ватутіна (центральна садиба - у с. Великі Ком'яти). За відділенням закріплено 933 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 392 га орної землі, 185 га саду, 57 га виноградників. Основний напрямок - виноградарство. Вирощують овочеві (помідори, перець, капусту) культури. Розвинене вівчарство. В селі є кондитерський цех райспоживспілки. За високі показники у розвитку сільського господарства 3 передовика удостоєні урядових нагород, в т. ч. ланковий-кукурудзівник Ю. Ф. Жабко - ордена Трудового Червоного Прапора і «Знак Пошани».

На території Боржавського працюють: восьмирічна школа, фельдшерський пункт, клуб, бібліотека, дитсадок, магазини.


Перші згадки про Боржавсье виявлені в письмових джерелах 1351 В кінці 1918 р. тут був створи Рада селянських депутатів (голова - М. А. Керечанин). У березні - квітні 1919 р. у Боржавському існувала Радянська влада. У березні того ж року створена сільська організація Комуністичної партії Угорщини (з 1921 р. - сільська організація КПЧ) в складі восьми чоловік; очолював її А. М. Маргітича. У 1924 р. в селі заснована молодіжна організація «Союз робітничої молоді». 

У Боржавському є пам'ятник архітектури - церква XVII століття. На території села знайдено скарб бронзових виробів епохи пізньої бронзи (кінець II тисячоліття до н. Е..).

Loading...

Залиште свій коментар


Оновити Захисний код