Чепа - село, що знаходиться у Виноградівському районі Закарпатської області. Центр сільської ради. Розташована на лівому березі Тиси, в 28 км від районного центру і за 3 км від залізничної станції Чорнотисово, на лінії Королево - Дяково.

Населення – близько 1 900 чоловік.

Сільраді підпорядковані села Гетиня і Затисівка.

У Чепі розміщене центральне приміщення колгоспу ім. Кірова, за яким закріплено 1760 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 1364 га орної землі, 67 га саду, 313 га пасовищ. Вирощують зернові (переважно кукурудзу, пшеницю) і технічні (переважно тютюн) культури. Розвинене садівництво. Тваринництво - м'ясо-молочного напряму. З підсобних підприємств діють консервний завод. За високі показники у розвитку сільського господарства 10 передовиків нагороджені орденами і медалями СРСР, в їх числі звання Героя Соціалістичної Праці удостоєна доярка М. А. Раковці.

На території Чепи працюють: восьмирічна школа, будинок культури, клуб, бібліотека, дитячий садок, фельдшерсько-акушерський пункт, відділення зв'язку, торгівельний центр, магазини, кафе.

Перші згадки про Чепу виявлені в письмових джерелах 1320 р. в березні - квітні 1919 р. в селі існувала Радянська влада. На початку літа 1919 р. румунські інтервенти розстріляли сільських активістів Капушінского та І. Еденеше. У 1924 р. створена сільська організація КПЧ (ініціаторами створення її були М. М. Лемак та М. І. Данко). 

У Чепе є пам'ятник архітектури - церква XIV століття.

На території Чепи виявлені залишки поселень: доби пізньої бронзи (кінець II тисячоліття до н. Е..) І слов'ян (VIII-IX ст. Н. Е..); Знайдені римські монети (II ст. Н. Е..).

Loading...

Залиште свій коментар


Оновити Захисний код