ChernaЧерна (колишня назва Чорна) - село, яке знаходиться у Виноградівському районі Закарпатської області. Центр сільської ради. Розташоване в 15 км від районного центру і в 5 км від залізничної станції Королево. Населення понад 2 000 осіб.

У Черні розміщено відділення радгоспу ім. Шевченка (центральна садиба знаходиться в смт Королево). За відділенням закріплено 1070 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 212 га орної землі, 188 га саду, 152 га виноградників. Розвинені садівництво і виноградарство. Тваринництво - м'ясо-молочного напряму. 4 передовика сільського господарства удостоєні урядових нагород, в т. ч. орденів Жовтневої Революції і «Знак Пошани» - бригадир М. І. Ігнатишіна.

На території Черни працюють: середня школа, бібліотека, будинок культури (з залом на 250 місць), амбулаторія, дитячий садок, магазини, відділення зв'язку, ощадкаса.


Перші згадки про Черну виявлені в 1378 р. У березні - квітні 1919 р. в селі існувала Радянська влада. В кінці 20-х років створена сільська комсомольська організація. У роки фашистської окупації М. В. Дербак таємно зберігав у себе червоний прапор. Чернявські патріоти комуністи В. І. Сідей і Ю. М. Плиска поширювали листівки, забезпечили своїми паспортами радянських розвідників. Після звільнення села від фашистських загарбників (25 жовтня 1944 р.) 42 місцевих жителя добровільно вступили до лав Червоної Армії і 1-го Чехословацького армійського корпусу Л. Свободи, 7 з них за бойові заслуги удостоєні урядових нагород, 17 - загинули смертю хоробрих на фронтах Великої Вітчизняної війни.

У селі є пам'ятник архітектури - Михайлівська церква XIV-XV століть.

Loading...

Залиште свій коментар


Оновити Захисний код