ЧорнотисовоЧорнотисово (до 1946 р. - Чорний Ардов) - село, що знаходиться у Виноградівському районі Закарпатської області. Центр сільської ради. Розташований в 16 км від районного центру. В селі знаходиться залізнична станція Чорнотисово. Населення – 2 400 чоловік. Сільраді підпорядковані села Холмовець і Юлівці.

На території Чорнотисова працюють: середня школа, будинок культури (з залом на 300 місць), бібліотека, дільнична лікарня на, будинок побуту, магазини, відділення зв'язку.

 Перші згадки про Чорнотисово виявлені в письмових джерелах 1319 У березні - квітні 1919 р. в селі існувала Радянська влада. У 1923 р. створена сільська організація КПЧ. Завдяки її активній роботі 40 проц. селян Чорнотисова під час виборів до чехословацького парламенту, що проходили в 1935 р., віддали свої голоси за депутатів-комуністів. У роки окупації села хортистської Угорщиною тут в 1943 - 1944 рр.. діяли підпільники розвідувальної групи Ф. Патакі. За участь у партизанському русі фашисти на очах у жителів Чорного Ардова розстріляли С. С. Вайса, В. В. Ірха, П. М. Романа; двох партизанів вони вивезли за межі округу і подальша доля їх невідома. Після звільнення села від фашистських окупантів (27 жовтня 1944 р.) 17 місцевих жителів добровільно вступили до лав Червоної Армії, 5 з них за виявлену мужність удостоєні урядових нагород, 5 - загинули смертю хоробрих у боях за Батьківщину. У 1945 р. у Чорнотисові відкрито пам'ятник загиблим радянським воїнам-визволителям та воїнам-односельчанам. На місці розстрілу окупантами чорнотисівських партизан в 1976 р. встановлено пам'ятний знак.

Loading...

Залиште свій коментар


Оновити Захисний код